Trend dnešní doby! Sportovní hybridní SUV Opel Grandland GSe slibuje 300 koní

Přidat na Seznam.cz

Krátce po představení modelů Astra GSe a Astra Sports Tourer GSe představil Opel další model své elektrifikované rodiny. Grandland GSe, o kterém informuje server Electrive, má plug-in hybridní pohon, který kombinuje 1,6litrový benzinový motor se dvěma elektromotory (jeden na každé nápravě).

Ti, kdo znají modely koncernu Stellantis, již tuší, že se jedná o známý pohon PHEV na platformě EMP2. Díky tomu má Grandland GSe kombinovaný výkon 300 koní a dokáže zrychlit na 100 km/h za 6,1 sekund. V čistě elektrickém režimu může vůz jet rychlostí až 135 km/h, v hybridním režimu je možné dosáhnout rychlosti až 235 km/h.

Stejně jako Astra GSe má Grandland GSe také upravený podvozek a překalibrované řízení, které zlepšuje ovladatelnost a zajišťuje dynamičtější jízdu. Nově představené SUV se může pochlubit vzpěrami McPherson vpředu a víceprvkovým zavěšením vzadu s tužšími pružinami a tlumiči využívajícími technologii frekvenčně selektivního tlumení (FSD) od společnosti Koni.

Samozřejmě došlo i k vizuálním změnám oproti standardnímu modelu. Patří k nim speciální 19palcové ráfky, jejichž design je inspirován konceptem Manta GSe, a také zadní difuzor, který však slouží spíše k designovým než aerodynamickým účelům. Na přání se Grandland GSe dodává také s černě lakovanou kapotou, aby ladila s černě lakovanou střechou a kryty vnějších zpětných zrcátek. V kabině stojí za zmínku například sedadla potažena Alcantarou poskytující větší boční oporu.

GSe nahrazuje známý odznáček GSi, protože německá značka se připravuje na nevyhnutelnou elektrickou éru. Koncern Stellantis slíbil, že do roku 2028 přestane v Evropě vyrábět modely Opel se spalovacími motory. Již o dva roky později budou mít všechny značky spadající pod Stellantis působící v Evropě modelové řady pouze na elektrický pohon.

Zdroj: electrive.com