Speciální edice Vespa oslavuje 140. výročí společnosti Piaggio. Italský skútr bude k dispozici pouze čtyři dny

Přidat na Seznam.cz

Společnost Piaggio slaví své 140. narozeniny a oslaví je uvedením speciální edice Vespa, která se může stát jedním z nejexkluzivnějších modelů vůbec. Vespa 140th of Piaggio vychází z modelu Vespa GTV,  a bude jich maximálně 140 kusů. Co je vůbec nejzvláštnější, bude v prodeji pouze čtyři dny, a to pouze na vybraných trzích. Informuje o tom portál MotorCycle.

Pouze 140 kusů a pouze čtyři dny

Vespa 140th of Piaggio je k dispozici pouze od 18. do 21. dubna, což se shoduje s konáním rallye Vespa World Days 2024, a to buď na samotné akci, nebo online na portálu Vespa. Každý skútr bude mít na zadním štítu očíslovaný oslavný štítek.

Modrobílá jemnost

Speciální edice modelu je vyvedena v charakteristických barvách značky Piaggio – modré a světle modré na bílé karoserii. Sedlo je modré s dvojitým dvoubarevným prošíváním, s bílým potahem, který mu dodává sportovnější jednomístný vzhled. Stejné barvy zdobí i přední štít, včetně ikonického designu kravaty, který vede pohled dolů k přednímu světlometu umístěnému na blatníku. Design doplňují modrá kola se světle modrými vložkami, logo Vespa s monogramem a černá povrchová úprava okrajů karoserie, zrcátek, výfuku a sklopných stupaček spolujezdce.

Stejně jako běžný model GTV je i Vespa 140th od Piaggia poháněna motorem 300 HPE (High Perfomrance Engine) Single se čtyřmi ventily, který disponuje výkonem 23,8 k. Elektronická kontrola trakce ASR a protiblokovací systém brzd jsou součástí standardní výbavy, stejně jako bezklíčové zapalování.

Zdroj: MotorCycle