Ford Mustang si k 60. narozeninám nadělí limitovanou edici v počtu 1965 kusů. Stejné číslo jako rok jeho zrození

Přidat na Seznam.cz

Ford slaví 60. narozeniny a nadělí si model Mustang speciálním výročním paketem, který zahrnuje kola, znaky a grafiku. Vyrobí pouze 1 965 exemplářů, které odkazují na Ford Mustang z roku 1965. K dispozici budou modely Mustang Premium s karoserií kupé nebo kabriolet, s manuální nebo automatickou převodovkou, píše portál AutoWeek.

Inspirace z první generace

Je skoro až neuvěřitelné, že Ford poprvé představil svůj Mustang veřejnosti před 60 lety na Světové výstavě v New Yorku. Při příležitosti oslav 60. narozenin uvádí Ford na trh speciální výroční paket, který se inspiruje první generací Mustangu. Tento speciální paket je k dispozici pro model Mustang GT Premium, ale je k dispozici i pro kupé a kabriolety.

Tento paket, který je omezen na 1 965 exemplářů, obsahuje speciální sadu 20palcových kol, jedinečné znaky na blatnících a víku zavazadlového prostoru a speciální grafiku. Součástí tohoto paketu je také nová mřížka chladiče s unikátní vložkou, která je inspirována první generací Mustangu, kouřové kryty světlometů a sériový odznak výročí na přístrojové desce.

Bílé, červené nebo modré

Tento speciální balíček má určitá omezení. Je k dispozici pouze v bílé barvě Wimbledon, červené barvě Race Red nebo modré barvě Vapor Blue. Tento balíček je k dispozici pouze pro Mustangy, které mají pod kapotou 5,0litrový osmiválec, ale Fordu je jedno, jakou převodovku si vyberete nebo jestli bude mít staženou střechu.

Připravte si rozhodně něco přes milion

Ford uvádí, že tento paket bude možné objednat v létě, přičemž ceny budou stanoveny blíže k jeho uvedení na trh. Vzhledem k tomu, že cena Fordu Mustang GT Premium z roku 2024 začíná na 1 140 000 Kč, nebylo by velkým překvapením, kdyby tento paket k 60. výročí překonal hranici 1 186 000 Kč.

Zdroj: AutoWeek