Kmotr modelů Chevrolet Corvette C7 a C8 Tadge Juechter odchází do důchodu

Přidat na Seznam.cz

Chevrolet Corvette je ikona sportovního auta vyráběného firmou Chevroletu. Tadge Juechers byl výkonný šéfkonstruktér, který pro General Motors pracoval 47 let. Vedl vývoj generací C7 a C8, přičemž u druhé jmenované se stal fakticky kmotrem modelu Corvette s motorem uprostřed, který měl premiéru v roce 2020. Nyní se rozhodl odejít na zasloužený odpočinek, píše magazín Car and Driver.

Od roku 1993 se Tadge Juechter podílel na vývoji jednoho z nejikoničtějších sportovních vozů na světě, a to Chevroletu Corvette. V roce 1999 byl jmenován asistentem hlavního inženýra a v roce 2006 se stal hlavním inženýrem Corvette. Tuto pozici zastává až do současnosti.

Kariéra končí na vysoké noze

Seznam Juechterových úspěchů za 47 let práce pro General Motors je samozřejmě příliš dlouhý na to, aby se dal vyjmenovat. Jeho kariéra začala v montážní divizi GM v Lordstownu ve státě Ohio v roce 1977. Poté zastával mnoho funkcí v celé společnosti, než se v roce 1993 připojil k týmu Corvette.

„Bylo mi ctí celý život pracovat v této společnosti a vést muže a ženy, kteří přivedli k životu jeden z nejikoničtějších a nejrozpoznatelnějších vozů v nedávné americké historii. Jejich houževnatost a schopnost posouvat možnosti s každou variantou a generací modelu Corvette byla inspirující. Vím, že budoucnost této značky je ve správných rukou.“ Uvedl ke svému oznámení o odchodu do důchodu uvedl:

I když je smutné, že legenda jako Tadge Juechter odchází do důchodu, jeho zásluhy za jeho desítky let trvající přínos nejen pro fanoušky Corvette, ale pro všechny typy automobilových nadšenců jsou neskutečné. Vzhledem k tomu, že odhalení ZR1 pravděpodobně slouží jako neoficiální rozloučení, není pochyb o tom, že odchází na vysoké noze.

Zdroj: Car and Driver