Nový Hyundai Santa Fe 2024 je na trhu. Sedmimístný vůz začíná na 1 380 000 Kč

Přidat na Seznam.cz

Nový Hyundai Santa Fe sice vypadá jako koncept, ale velké sedmimístné SUV s odvážným designem si můžeme koupit již nyní. V tuhle chvíli je k objednání a ceny začínají na 1 380 000 Kč, což je přesně mezi základní cenou faceliftované Kia Sorento a cenou nově představené Mazdy CX-80, píše portál AutoExpress.

Premium, Ultimate a Calligraphy

Santa Fe je nabízeno ve třech úrovních výbavy: Premium, Ultimate a Calligraphy, která je také novinkou. Základní modely jsou vybaveny 20-ti palcovými koly z lehkých slitin, bezklíčovým vstupem, elektricky ovládanými zadními dveřmi, dvěma 12,3palcovými displeji, satelitní navigací, bezdrátovými systémy Apple CarPlay a Android Auto, bezdrátovou nabíjecí podložkou pro chytré telefony, nabíjecími porty USB-C pro všechny tři řady sedadel a elektricky nastavitelnými vyhřívanými předními sedadly.

Standardem je také spousta bezpečnostních prvků, včetně inteligentního tempomatu s funkcí Stop and Go, asistenta pro udržování v jízdním pruhu a asistenta pro předcházení čelním kolizím.

Upgrade na specifikaci Ultimate rozšiřuje výbavu o prémiový audiosystém BOSE, otevíratelné skleněné střešní okno, head-up displej, vyhřívaná zadní sedadla, vyhřívaná a ventilovaná přední sedadla, dvě bezdrátové nabíjecí podložky, prostorový monitor a sledování mrtvého úhlu.

Perleťový, metalický, nebo matný lak

Standardem je také extrémně živý lak Terracotta Orange, ale na výběr je devět dalších metalických, perleťových a matných laků, včetně matných laků „Creamy White“ a „Earthy Brass“, které stojí 1 200 liber.

Hybrid nebo plug-in hybrid

Každé Santa Fe má pod kapotou přeplňovaný benzinový motor o objemu 1,6 litru, který je spojen se šestistupňovou automatickou převodovkou. Dodávají se jako součást buď plně hybridního, nebo plug-in hybridního pohonu.

Zdroj: AutoExpress