Nový Nissan Qashqai je nabytý technologiemi. Dokáže varovat před ospalostí, nebo připomenout, že není zamčeno

Přidat na Seznam.cz

Kromě nového, mnohem ostřejšího designu má nyní Qashqai zabudované aplikace Google a hlasového asistenta.

Nissan Qashqai doplňuje nový, ostřejší design denních světel, který se skládá z většího prvku navazujícího na linii kapoty a pěti malých čoček, které kopírují tvar částí mřížky chladiče. Samotné hlavní světlomety jsou nyní vybaveny adaptivním modulem dálkových světel a upraven byl také přední nárazník. Nová zadní světla mají malé plovoucí prvky a zadní nárazník byl upraven tak, aby vypadal širší a prémiovější, píše portál Auto Express.

Informační systém

Výraznější modernizace se dočkala technika na palubě modelu Qashqai. Největší z nich je zcela nový informační a zábavní systém založený na operačním systému Google Android Automotive OS – stejná softwarová architektura, kterou používají Renolt, Volvo a Polestar.

Google aplikace

Nissan přidal vlastní grafiku, aby nové rozhraní bylo známé současným řidičům vozů Qashqai, ale všechny vozy kromě základního modelu Qashqai budou nyní vybaveny integrovanými aplikacemi, jako jsou Mapy Google, a prostřednictvím obchodu Google Play je k dispozici více než 70 dalších aplikací, včetně Waze a Spotify. K dispozici je také hlasový asistent Google s funkcí porozumění přirozenému jazyku, který lze použít k ovládání nastavení vozu pomocí frází jako „Je mi zima“ pro nastavení teploty v kabině.

Pokud nemáte rádi Google, připojíte se bezdrátově

Pokud nejste příznivci technologií od Googlu, bezdrátové připojení chytrých telefonů Aplle CarPlay a AndroidAuto je standardní výbavou každého modelu. Vylepšena byla také grafika 12,3palcového centrálního dotykového displeje a digitálního displeje přístrojů.

Každý nový model Qashqai bude vybaven větší bezpečnostní výbavou než dříve, včetně varování před ospalostí řidiče, autonomního nouzového brždění, asistenta pro jízdu v jízdním pruhu v nouzových situacích a záznamu dat o nehodách.

Chytrý telefon vás upozorní, že jste nezamkli

A konečně, systém Nissan Connected Services vás nyní může upozornit, pokud Qashqai nebyl uzamčen, a nabízí možnost zamknout vůz na dálku prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu. Novinkou je také volitelné sledování odcizeného vozidla.

Zážitek jako v elektromobilu, ale bez strachu z vybití

Qashqai e-Power se od ostatních hybridů liší tím, že elektromotor o výkonu 187 k pohání výhradně přední kola. Benzínový motor o objemu 1,5 litru pod kapotou slouží pouze k výrobě energie, která je posílána přímo do tohoto elektromotoru, do lithium-iontové baterie o kapacitě 1,8 kWh nebo v některých případech do obou. Záměrem je, aby soustava e-Power poskytovala zážitek z jízdy podobný jízdě v elektromobilu, aniž by bylo nutné počítat s dojezdem nebo obavami z nabíjení, které mohou být s elektromobilem spojeny.

Zdroj: Auto Express