Škoda chce do roku 2027 postavit gigatovárnu ve východní Evropě. Bude vyrábět baterie

Přidat na Seznam.cz

Škoda ve svém závodě v Mladé Boleslavi přidala linku na výrobu baterií. Značka také doufá, že bude vyrábět bateriové články, informuje server Autonews.

„Škoda je přesvědčena, že její mateřský koncern Volkswagen přijme rozhodnutí o čtvrté velké továrně na baterie v Evropě nejpozději do roku 2023,“ uvedl šéf výroby a logistiky značky Michael Oeljeklaus.

VW v říjnu uvedl, že v první polovině roku 2022 plánuje rozhodnout o umístění plánovaného závodu na výrobu bateriových článků ve východní Evropě, který by byl čtvrtým v rámci plánu vybudovat do konce desetiletí šest takových závodů v Evropě.

„Doufáme a jsme přesvědčeni, že toto rozhodnutí bude přijato koncem podzimu, možná nejpozději příští rok. Doufáme, že VW rozhodne ve prospěch České republiky,“ řekl šéf Škodovky. O východoevropskou továrnu na baterie, která má být otevřena v roce 2027, se podle VW uchází Maďarsko, Polsko, Slovensko a Česká republika.

Linka na výrobu baterií

Linka bude montovat bateriové systémy pro elektromobily značek Škoda, VW, Audi a Seat založené na platformě MEB koncernu VW. Roční produkce bude začínat na 250 000 systémech a do roku 2023 vzroste na 380 000, uvedla Škoda v úterním prohlášení.

Nejmenší sada baterií s osmi 24článkovými moduly má kapacitu 55 kilowatthodin a střední verze s devíti moduly uchová 62 kWh. Největší baterie s 12 moduly se může pochlubit kapacitou 82 kWh.

Zdroj: autonews.com