Nový Renault Clio s hybridním a elektrickým pohonem se objeví v roce 2026

Přidat na Seznam.cz

Další Clio s hybridním a elektrickým pohonem se objeví v roce 2026, kdy Renault rozšíří nabídku malých vozů. Renault se totiž chystá uvést na trh elektrickou verzi nové generace modelu Clio, která bude stát nad znovuzrozeným modelem 5 jako o něco větší a více rodinné supermini, informuje portál AutoCar.

Hybridní i elektro

V souladu se svým závazkem nabízet malé a cenově dostupné vozy v rámci elektrifikace své modelové řady bude nové Clio i nadále nabízeno s plně hybridním benzinovým pohonem, ale díky flexibilitě architektury je možné, že bude nabízeno i jako elektromobil.

Nové Clio bude vypadat podstatně jinak než současný vůz, který se sám o sobě vizuálně velmi podobá předchozí generaci uvedené na trh v roce 2012. Bude asi o 20 cm delší než modelu 5, čímž se zhruba vyrovná současnému modelu Clio, který měří od nárazníku k nárazníku 405,3 cm. Tento malý nárůst nebude navenek patrný, ale měl by umožnit zvýšení zavazadlového prostoru a prostoru pro nohy vzadu.

Šéfové Renaultu každopádně nepovažují model 5 za náhradu modelu Clio. Ostatně šéf produktové výkonnosti Bruno Vanel již dříve uvedl, že Clio je značka sama o sobě, čímž naznačil, že je důležité zachovat známé jméno i pro další generaci.

Cenově dostupné

Renault se snaží udržet náklady na své malé elektromobily na nízké úrovni, takže elektrické Clio bude mít nepochybně jen malou přirážku oproti modelu 5, který bude uveden na trh příští rok a jehož cena se pohybuje kolem 740 000 Kč.

Zdroj: AutoCar