Malé elektrické SUV Škoda Epiq bude na trhu příští rok

Přidat na Seznam.cz

Škoda představila novou základní nabídku elektromobilů s názvem Epiq. Toto plně elektrické SUV bude mít premiéru v roce 2025 a jeho základní cena bude 630 000 Kč. Slibuje prostornou kabinu a dojezd přes 400 km.

K představení došlo během výroční tiskové konference Škoda 2024, kde společnost zveřejnila své finanční výsledky a budoucí strategické plány. Původně se očekávalo, že automobilka představí kompaktní SUV Elroq, které má mít premiéru v letošním roce jako bezemisní alternativa modelu Karoq. Na prezentaci však účastníky překvapil pohled konceptu Škoda Epiq.

Škoda Epiq měří na délku přibližně 4,1 m, což kopíruje rozměry hatchbacku Fabia. Exteriér zahrnuje nejnovější designový jazyk značky Modern Solid se zvýšeným postojem, moderními stylistickými prvky a výrazným světelným LED podpisem.

Malé, ale komfortní

Navzdory kompaktním rozměrům Škoda tvrdí, že elektromobil poskytne komfortní množství prostoru. Pětimístnou kabinu doplňuje velkorysý zavazadlový prostor o objemu 490 litrů. V souladu s budoucí strategií značky Škoda očekáváme rozsáhlé použití udržitelných materiálů v celém interiéru a různé Simply Clever prvky, které zvýší jeho praktičnost.

Ústředním bodem minimalistické přístrojové desky je velký volně stojící displej infotainmentu, doplněný mnohem menším digitálním přístrojovým štítem. K dalším pozoruhodným prvkům patří futuristický dvouramenný volant s integrovanými tlačítky, ultratenké výdechy klimatizace, mobilní digitální klíč a úložný prostor pro bezdrátové nabíjení umístěný pod shlukem fyzických tlačítek na středové konzole.

Škoda investuje do elektromobility, ale nezapomíná na ICE

Předseda představenstva Škody Klaus Zellmer připustil, že globální trh s elektromobily zažívá zpomalení, ale zdůraznil, že budoucnost české značky je stále více elektrická. Škoda zůstává neochvějně odhodlána investovat v příštích letech do elektromobility 5,6 miliardy eur (141 miliard Kč) a do konce roku 2026 plánuje představit nejméně šest elektrických modelů.

Automobilka však bude pokračovat ve vývoji dalších pohonných jednotek, včetně vysoce účinných variant ICE, mild-hybridů a plug-in hybridů.

Zdroj: Škoda