Krásná Alfa Romeo 33 Stradale přijíždí v limitované sérii a s astronomickou pořizovací cenou. Bude vyrobeno pouze 33 kusů

Přidat na Seznam.cz

Bude jich vyrobeno pouze 33 a můžete si vybrat V6 s výkonem 620 koní nebo elektromotor s výkonem přes 750 koní, pokud máte vpřepočtu 44 milionu korun… Bez DPH.

Alfa Romeo se přece musí líbit, ne? Je to jeden z neměnných automobilových zákonů. Existuje příliš mnoho skvělých vozů, než abychom je zde vyjmenovávali, a to až po současnou Giulii Quadrifoglio. Přesto prodeje váznou a velké ambice Alfy jsou neustále mařeny. Je to láska, která je neustále pokoušena.

Nyní se seznamte s novou 33 Stradale, supersportovním vozem s motorem uprostřed a výkonem 620 koní, jehož dluh vůči svému předchůdci ze šedesátých let je tak silný, že se ani neobtěžovali změnit název, jak píše web TopGear.

„Nová 33 Stradale byla navržena tak, aby posílila naši identitu, pozvedla naše aspirace a ztělesnila naši DNA a hodnoty,“ říká generální ředitel Alfy Romeo Jean-Philippe Imparato. „Je to první vůz značky postavený na zakázku od roku 1969 a slibuji, že nebude náš poslední. Vrací Alfu Romeo zpět do klubu superaut, jehož jsme byli jedním ze zakládajících členů. Chtěli jsme vytvořit něco, co by dostálo naší minulosti, sloužilo značce a fandové Alfistů na nás byli hrdí.“

Vůz je přímo a bez ostychu inspirován výjimečným vozem z roku 1967, modelem 33 Stradale, který navrhl maestro Franco Scaglione, a není ničím menším než jedním z nejhezčích vozů vůbec. Původní model byl vytvořen jako předvoj návratu Alfy na závodní tratě a byl prvním z řady nesporně skvělých soutěžních strojů (viz pokrevní linie Tipo 33). To vše se odehrálo pod vedením skvělého Carla Chitiho, který podléhal generálnímu řediteli Alfy Romeo, inženýrovi a polymatu Giuseppemu Eugeniovi Luraghimu. To jsou dvě největší osobnosti automobilové historie.

Zdroj: TopGear