Kancelářské křeslo od Volkswagenu má lepší výbavu než kdejaké auto. Koupit ale nepůjde

Přidat na Seznam.cz

Volkswagen představil pravděpodobně nejkomplexnější kancelářskou židli, která kdy existovala a která v sobě integruje řadu funkcí, jež se běžně používají v automobilech. Jedinečné křeslo je plně elektrické a lze s ním jezdit po kanceláři, přičemž je vybaveno LED světlomety, vyhříváním, parkovacími senzory a informačním a zábavním systémem, jak uvádí server Carscoops.

Tento zábavný projekt realizovala norská společnost Volkswagen Užitkové vozy s cílem přinést do kanceláře funkce podobné automobilům. Díky elektromotoru a odnímatelné baterii je židle řiditelná maximální rychlostí 20 km/h, ačkoli v kancelářském prostředí nikdo nepotřebuje jezdit tak rychle. Na druhou stranu odhadovaný dojezd 12 km je pro kus nábytku ideální.

Židle jezdí na hliníkových kolech s logem Volkswagen. Na opěrkách rukou má dvojici LED světlometů s designem, který napodobuje elektromobily řady ID, a různobarevný party režim. Vzadu má dokonce směrová světla, abyste nemátli člověka, který jde za vámi na chodbě. Výškově nastavitelné sedadlo připomínající automobil vypadá velmi pohodlně a je vyhřívané pro chladné dny v práci. Bezpečnost je na prvním místě, a proto je židle vybavena řádným bezpečnostním pásem.

Všechny funkce jsou přístupné přes ovládací panel na pravé straně (naštěstí s fyzickými tlačítky, knoflíky a přepínači) a dotykový displej infotainmentu na levé straně, který je propojen s audiosystémem. Na obrazovce se může zobrazovat také obraz ze zadní kamery, která v kombinaci s parkovacími senzory pomáhá uživatelům orientovat se ve stísněných prostorech při jízdě dozadu. V neposlední řadě je k dispozici slot USB pro nabíjení zařízení na cestách.

Křeslo má také velmi malý zavazadlový prostor o objemu pouhých 5 litrů, do kterého se vejdou malé notebooky a dokumenty. Pro ty, kteří chtějí po kanceláři vozit více věcí, přidali inženýři Volkswagenu závěsné zařízení pro přívěs. Tažná kapacita křesla nebyla zmíněna, ale lze odhadovat, že by bez problémů mohlo táhnout malý přívěs nebo dokonce špičkovou tiskárnu.

Kancelářská židle Volkswagenu je bezpochyby jedním z přetechnizovaných kusů nábytku, ale není určena do výroby. Přesto se ti, kteří by si ji chtěli osobně vyzkoušet, mohou přihlásit na jakési testovací jízdy, které budou v příštích měsících nabízeny na vybraných místech v Norsku.

Zdroj: carscoops.com