Blesk McQueen ve skutečné velikosti! V Thajsku staví repliky z Toyoty

Přidat na Seznam.cz

Blesk McQueen, hlavní postava populární filmové série Auta od společnosti Pixar, není vozidlo, které byste potkali v reálném životě. Ale jedna karosárna v Thajsku však přijala výzvu a vytvořila repliky tohoto kresleného vozu v životní velikosti, přičemž jako základ pro přestavbu použila Toyotu Celica, jak informuje server Motonewstoday.

Na rozdíl od jeho kamarádky Sally, která je zjevně Porsche 996, je Blesk McQueen generickým sériovým vozem, který není založen na liniích konkrétního modelu. Přesto lze oblé tvary karoserie, závodní kola, speciální livrej, elegantní světlomety a charakteristický úsměv na předním nárazníku aplikovat i v reálném voze, byť se zmírněnými proporcemi.

Přesně na to řemeslníci z P.S. Modify pamatovali. Dílna, která se nachází v provincii Chon Buri v Thajsku, je známá výrobou replik vzácných modelů Lamborghini, Ferrari a Porsche na základě běžných vozidel. U svého nejnovějšího projektu se od tohoto pravidla odchýlili a oživili ikonický automobil.

Jak je pravděpodobně patrné z prosklení a linie střechy, model vychází z Toyoty Celica šesté generace, vyráběná v letech 1994-1999. Každý panel karoserie, kromě střechy, byl však pozměněn, takže japonský sporťák je prakticky k nepoznání. Přední převis byl prodloužen tak, aby odpovídal struktuře McQueenova obličeje, přední a zadní blatníky, které byly vyrobené na míru, jsou výrazně širší než u modelu Celica GT-Four, zatímco záď má vertikální řez ala Nascar. Tým zašel tak daleko, že vytvořil funkční přední a zadní světla, která jsou stylizována podle kresleného filmu.

V závěru proměny byl skutečný McQueen nalakován červenou barvou se žlutou grafikou napodobující původní závodní livrej, spolu s nápisy „Lightyear“ na pneumatikách, bočními výfukovými trubkami a řádně vybělenými zuby. To platí pro první repliku, protože společnost P.S. Modify již dokončila druhé vozidlo s modře laděnou livrejí Dinoco z filmu Auta 2. Ten také dostane větší zadní spoiler a trochu jiný úsměv, aby se odlišil od svého bratra.

Pomineme-li přední kryt čelního skla s očima animáku, oba vozy Blesk McQueen se zdají být funkční a plně pojízdné, a zároveň disponují skvělým podvozkem Toyoty Celica. Absence nasávacích otvorů na předním nárazníku by mohla mít negativní vliv na chlazení motoru, protože McQueenovými ústy neprochází mnoho vzduchu. Přesto by jízda takového vozidla na veřejných komunikacích jistě přitahovala velkou pozornost.

Zdroj: Motonewstoday.com