Batoh na notebook není zbytečnost

Přidat na Seznam.cz

Přenosné počítače jsou v mnoha ohledech daleko oblíbenější než standardní PC, a to právě pro jejich snadnou přenositelnost. Problém je, že se jedná o docela drahou a zároveň křehkou záležitost.

Takový přístroj se může snadno poškodit, aniž by s ním člověk vyváděl nějaké alotrie. Proto je vhodné koupit pro notebook speciální batoh, ve kterém bude v bezpečí i během přenášení.

Specializovaný model je nutností

Hodně lidí si myslí, že standardní batůžek do školy či na výlety je pro počítač stejně dobrý jako specializované zavazadlo. V tomto ohledu se však dost mýlí. Klasickým zavazadlům totiž chybí jedna zásadní věc, a sice speciální kapsa pro notebook.

V té je totiž přístroj dostatečně dobře chráněn nejen před vnějšími vlivy typu otřesy či déšť, ale také před kolizí různých dalších předmětů ukrytých v batohu. Kapsa je totiž mimo jiné tvořena speciálním polstrováním, které pohlcuje nárazy. Levnější modely mají polstrování horší, u dražších verzí je přeci jen o dost kvalitnější.

Rozdíly v ceně jsou zde však docela zásadní. Kdo tedy nepotřebuje s sebou přenášet notebook každý den, měl by raději zvolit ekonomičtější variantu.

Velikost je zásadní

Nejen na kvalitě polstrování záleží. Důležité jsou i rozměry kapsy, potažmo celého batohu. Jelikož se od sebe jednotlivé notebooky odlišují nejen hardwarem, ale také velikostí, je potřeba vybrat si rozměrově odpovídající zavazadlo.

Při výběru je nejlepší držet se velikosti úhlopříčky, podle níž je snadné vhodný batoh na notebook vybrat.

Levné zboží

Batohy pro počítače mohou stát docela raketu, což si ne každý může dovolit. Proto je dobré vědět, kde nakupovat. Dobrou volbou je kupříkladu e-shop Ipouzdro.cz, kde je toho možné koupit mnohem více. V nabídce lze najít například i cenově zajímavé obaly na mobily, případně dokonce řemínky na Apple Watch 3.