Tesla citelně zvýšila kvalitu svých vozů. Na opravu letos svolala o mnoho méně aut

Přidat na Seznam.cz

Podle článku v týdeníku Barron’s bylo v tomto roce u americké společnosti Tesla zaznamenáno rapidní snížení počtu stahovacích akcí ve srovnání s rokem 2022. V minulém roce musela společnost stáhnout celkem 3,8 milionu vozidel, ale v letošním bylo dosud staženo jen přibližně 439 000 vozů. Tento výrazný pokles nasvědčuje výrazné zlepšení kontroly kvality a výrobních standardů.

Tato významná redukce stahovacích akcí naznačuje, že Tesla se vážně snaží dodržet slib, který učinila během Dne investorů 2023. Ten se týká zvýšení kvality a standardů ve výrobě.

To je výrazně méně ve srovnání s konkurencí. Například v tomto roce americké automobilky stáhly celkově více než 16 milionů vozidel ve Spojených státech (ve srovnání s 19 miliony v roce 2022). Zatímco Tesla v minulém roce zodpovídala za zhruba 20 % všech stahování vozidel v USA, nyní tento podíl činí pouze 2,7 %.

Pokud se tato trend podaří dodržet, očekává se, že do konce roku společnost stáhne kolem 550 000 vozidel. Dostupné údaje ukazují, že většinu problémů se Tesle daří řešit prostřednictvím bezdrátové aktualizace softwaru.

Zdroj: Barron’s