Porsche Boxster Electric 2025 bylo zachyceno při testování v Arktidě

Přidat na Seznam.cz

Porche Boxster EV bylo nedávno spatřeno v Arktidě, kde testovalo model v drsném chladném počasí Skandinávie před svou premiérou v roce 2025.

Porsche nedávno oznámilo své rozhodnutí ukončit výrobu modelu 718 v Evropě, ale to neznamená, že je to úplný konec této řady. Německý výrobce výkonných vozů pracuje na elektrifikované náhradě v podobě modelu Boxster EV, který přijde již brzy, informuje portál Car and Bike.

Nový Boxster EV dostane evoluční design a zároveň bude sdílet podvozky s novým Audi Q6 e-tron. Boxster EV bude na trzích mimo Evropu koexistovat se současnou generací modelu Boxster

Bez falešných výfuků a nabíjení uprostřed

Z nejnovějších testovacích vozů odstraněny falešné výfuky a zdá se, že prototyp má přední a zadní světla připravená pro sériovou výrobu, i když je kompletní design skryt pod silným maskováním. Uprostřed zadního nárazníku je velký nabíjecí port, který se liší od tradičního umístění nabíjecích portů na boku nebo vpředu většiny elektromobilů. Není jasné, zda bude mít Boxster EV dva nabíjecí porty jako Taycan nebo připravovaný Macan EV, což umožní konvenčnější umístění.

Sportovní dvoumístné auto

Nová generace elektrického Porsche Boxster s interním kódovým označením 983 bude mít dvoumístné uspořádání, látkovou střechu a přední kufr, čímž se přiblíží svému předchůdci s ICE. Model bude založen na architektuře Premium Platform Electric (PPE), kterou společně vyvinuly společnosti Porsche a Audi a která je také základem nového modelu Q6 e-tron. Očekává se, že Porsche bude svůj elektrický sportovní vůz nabízet s jedno- i dvoumotorovým uspořádáním a s pohonem zadních i všech kol.

Porsche pravděpodobně uvede na trh nejprve model Boxster EV, zatímco nové kupé Cayman EV se do nabídky dostane brzy poté. Podrobnosti o kapacitě baterie jsou zatím skoupé, ale model by si mohl vypůjčit baterii připravovaného modelu Macan EV s kapacitou 95 kWh nebo něco menšího vzhledem ke kompaktním rozměrům dvoudveřového modelu. Bude také vybaven 800voltovou architekturou, která umožní rychlé nabíjení s výkonem 270 kW.

Evropě jen EV, jinde i ICE

Zatímco v Evropě se model 718 Boxster přestal vyrábět, na ostatních trzích, kde to předpisy umožňují, bude i nadále. To znamená, že ICE a EV Boxstery budou po určitou dobu koexistovat na různých trzích. Podobnou strategii již společnost uplatňuje u modelové řady Macan, která bude v příštích letech koexistovat v podobě ICE a EV.

Zdroj: Car and Bike