Nejnovější koncepční vůz BMW má staromódní tlačítka. Pro lepší intuitivní ovládání

Přidat na Seznam.cz

BMW tento týden představilo koncept Vision Neue Klasse X. Model s minimalistickou přístrojovou desku bude mít více tlačítek a ovladačů, informuje portál Motor1.

Jestliže loňský koncept Vision Neue Klasse představoval pohled na plně elektrický sportovní sedan řady 3 budoucnosti, vůz Vision Neue Klasse X je bateriové X3 zítřka.

Nastavení sedadel ve výplni dveří

Stejně jako většina koncepčních vozů má i Neue Klasse X minimalistickou přístrojovou desku definovanou digitálním přístrojovým panelem po celé šířce a centrálním dotykovým displejem, na kterém nejsou vidět téměř žádná tlačítka ani ovladače. Ve výplni předních dveří ale najdeme staromódní tlačítka pro nastavení sedadel, téměř stejná jako v 30 let starém luxusním voze.

Lidé si během jízdy sedadlo trochu upravují a toto je intuitivní způsob, jak si sedadlo nastavit, aniž byste se museli dívat na displej. To je jedna z věcí, kde má smysl tyto ovládací prvky zachovat.

Multifunkční volant

Vision Neue Klasse X samozřejmě není zcela bezdotykový. Koncept X obsahuje nový multifunkční volant, který absorbuje fyzické ovládací prvky, jež by dříve obstarával ovladač iDrive na středové konzole (RIP). BMW tvrdí, že ovládací prvky umístěné na volantu umožnily konstruktérům umístit obrazovku na středové palubní desce do ideální polohy, takže je dobře viditelná, aniž by řidiči bránila ve výhledu přes čelní sklo.

Až se Vision Neue Klasse X začne vyrábět, bude obsahovat kombinaci tlačítek na volantu a fyzických tlačítek na jiných místech interiéru. Pro nejdůležitější funkce prý budou správné knoflíky na správném místě.

Zdroj: Motor1