Legendární duel: Michaela Schumachera porazil rally jezdec na Nürburgringu

Přidat na Seznam.cz

Vzácný souboj dvou závodních ikon, rallye legendy Waltera Röhrla a šampiona Formule 1 Michaela Schumachera na Nürburgringu. Příběh, který nevyprchá z povědomí fanoušků motorsportu.

Setkání dvou legend na trati dokazuje, že závodníci jsou soutěživí i mimo oficiální závody. Příběh začíná v roce 2007, když Porsche provádělo závěrečné testování 911 GT2 generace 997 na Nürburgringu. Pro srovnání výkonnosti měli k dispozici také několik konkurenčních vozů. Walter Röhrl se rozhodl pro rychlé kolo ve Ferrari 599. Během jízdy si všiml černého vozu vpředu – dalšího Ferrari 599, jehož řidič jej opravdu držel na limitu!

Nečekané setkání na Nürburgring Nordschleife

Následoval vytrvalý souboj na více než 20 kilometrů dlouhém okruhu. Rozhodla drobná chybička řidiče černého Ferrari, který vjel do jedné zatáčky příliš pozdě a dostal smyk, což Walterovi poskytlo příležitost k předjetí. Po dokončení kola opustil Röhrl závodní trať, aby své Ferrari ochladil na veřejných silnicích mimo Nordschleife. Krátce poté se k němu připojil i řidič černého Ferrari 599.

Röhrl byl velmi překvapen, když zjistil, že za volantem není nikdo jiný než Michael Schumacher! Ten byl na Nordschleife testovat pro dodavatele komponentů Sachs. Po setkání s mistrem Röhrlem porážku s respektem přijal. Poté se vrátil do garáží, kde se prý nechal nové Ferrari 599 kompletně zkontrolovat. Příběh se rychle rozšířil mezi komunitou inženýrů a testovacích jezdců na a stal se součástí historie trati.

Zdroj: Road & Track