Závodník na své elektrické motorce překonal sám sebe: 19 nových světových rekordů, rychlost až 450 km/h

Přidat na Seznam.cz

Závodník Max Biaggi na motorce Voxan Wattman vytvořil nový rychlostní rekord a překonal sám sebe. Elektrická motorka ve třech různých konfiguracích mu umožnila přepsat 19 rekordů, informuje portál roadandtrack.com.

V listopadu loňského roku Max Biaggi a společnost Voxan překonali rychlostní rekord pro elektrický motocykl s prototypem Voxan Wattman. V posledních dnech se italský jezdec opět vrátil na elektrokolo a snaží se překonat sám sebe. Ve skutečnosti toho dokázal mnohem víc – vytvořil 19 světových rekordů v různých kategoriích.

To je možné díky třem konfiguracím, kterých může Wattman dosáhnout: aerodynamický, částečně aerodynamický nebo normální tvar. Pomocí zátěže může také měnit svou hmotnost a tím se plně zapojit do různých kategorií.

Nejočekávanějším rekordem je samozřejmě maximální rychlost, která na cestě tam i zpět dosáhla v průměru 455,737 km/h, což je mnohem více než předchozí hodnota 407 km/h. Rozdíl je téměř jistě způsoben kvalitou dráhy, nepoužívané dráhy NASA, která se používala pro přistání raketoplánů. Maximální rychlost byla samozřejmě vyšší, GPS se zastavilo na 466 km/h.

Zdroj: roadandtrack.com