Výkonnější BMW M4 CS se představí již za měsíc

Přidat na Seznam.cz

O očekávané výkonnější verzi modelu M4 informoval server BMW Blog.

Jakmile se u vozu BMW v názvosloví objeví zkratka CS, víte, že máte co dočinění s opravdu kvalitním a výkonným strojem. Zkratka značí slova Competiton Sport – jedná se o vozy BMW, které může jejich majitel využít jak na pozemní komunikaci, tak na okruhu. 

Do této rodiny sportovních vozů BMW se již za měsíc připojí BMW M4 CS. Výkonné kupé bude vycházet z nedávno aktualizovaného modelu BMW M4.

Více než 500 koní a pohon všech kol

Co se týče motorizace, zde pravděpodobně nepřijde žádné překvapení. Pod kapotou sportovního vozu se objeví přeplňovaný řadový šestiválec o objemu 3,0litru v kombinaci s osmistupňovou automatickou převodovkou a výkonem 543 koní. Oproti předchozí generaci bude mít BMW M4 CS premiérově pohon všech kol xDrive. 

Očekáváme, že BMW M4 CS půjde po technologické stránce cestou sportovního sedanu BMW M3 CS. To znamená, že automobilka z Mnichova sníží pohotovostní hmotnost o několik desítek kilogramů. Pomůže k tomu nová střecha, kapota, zadní difuzor a další detaily, které budou vyrobeny z uhlíkových vláken. 

Nové BMW M4 CS by se cenově mohlo pohybovat okolo 3 milionů korun s tím, že výroba začne v červenci letošního roku. Jak je u modelů Competition Sport zvykem, měla by být výroba omezena na určitý počet kusů. 

Zdroj: BMW Blog