Volvo končí s výrobou dieselových vozů. Poslední kus bude v muzeu

Přidat na Seznam.cz

Společnost Volvo vyrobila ve svém závodě ve Švédsku poslední naftový vůz, modrou XC90. Vůbec poslední dieselový vůz švédské automobilky, model XC90, bude vystaven v novém muzeu značky World of Volvo, které bude otevřeno 14. dubna. Informuje o tom portál Car and Bike.

Do roku 2030 chce Volvo plně elektrickou řadu

Společnost Volvo Cars se blíží k plně elektrické budoucnosti, a proto ze svého závodu ve Švédsku vyjela poslední naftová vozidla. Poslední vozidlo, SUV XC90 lakované do modré barvy, bude vystaveno v novém muzeu World of Volvo, které se veřejnosti otevře 14. dubna. Společnost Volvo, nyní vlastněná společností Geely, již dříve oznámila, že hodlá do začátku roku 2024 zcela ukončit výrobu vozů s naftovým motorem ve snaze mít do roku 2030 plně elektrickou produktovou řadu.

Už žádné peníze na výzkum spalovacích motorů

Řada dieselových vozů společnosti Volvo dříve tvořila hlavní část jejích příjmů. Měnící se poptávka na trhu, přísnější emisní předpisy a celosvětový tlak na elektrifikaci obecně však znamenaly, že se společnost musela zaměřit na elektromobily a plug-in hybridní elektromobily (PHEV). Společnost rovněž uvedla, že nehodlá použít žádný ze svých současných rozpočtů na výzkum a vývoj na vývoj nových motorů s vnitřním spalovacím motorem. Globální portfolio společnosti Volvo v současné době tvoří několik elektrických nabídek, jako jsou modely EM90, EX30, EX90 a EX40.

Volvo nedávno oznámilo změny v systému pojmenování a nomenklatury svých vozů a v podstatě zrušilo podznačku Recharge ve své modelové řadě plně elektrických a plug-in hybridních vozů. Nový systém pojmenování bude zaveden na všech světových trzích značky Volvo, ačkoli společnost Volvo Cars India bude prozatím nadále používat stávající názvy pro modely XC40 a C40 EV, které prodává v Indii.

Zdroj: Car and Bike