Volkswagen bojuje s nízkou poptávkou po elektromobilech. Mění výrobní plány a ve hře je i propouštění ve Cvikově

Přidat na Seznam.cz

Zájem o elektromobily od automobilky Volkswagen je nedostatečný. Firma kvůli tomu musí měnit výrobní plány a podle informací serveru Forbes se chystá na dočasnou redukci výroby v Emdenu, mluví se o snižování počtu zaměstnanců ve Cvikově i o omezení výroby v německých Drážďanech.

Volkswagen je nyní nucen přehodnotit svou strategii výroby pro modely Volkswagen ID.3 a Cupra Born v německých továrnách v Cvikově a Drážďanech. Dočasné zastavení výroby by mělo trvat alespoň do 16. října.

Současně se objevují spekulace, že Volkswagen by mohl plně ukončit třísměnný provoz ve své továrně v Cvikově, protože nedokáže prodat vozy, které zde vyrábí. Toto rozhodnutí by ale bylo v rozporu s původním plánem automobilky pro tuto továrnu.

Když továrna přešla z výroby spalovacích automobilů na elektromobily, očekávalo se, že výroba a zaměstnanost budou udrženy na plné kapacitě. Nyní se však Volkswagen snaží vyjednat novou výrobní dohodu se zaměstnanci továrny, aby se vyrovnal s aktuálními problémy na trhu, které ovlivňují poptávku.

Zdroj: Forbes