UAZ „Buchanka“. Legendární minivan slaví 65 let s novou jubilejní edicí

Přidat na Seznam.cz

Uljanovský automobilový závod (UAZ), jedno z nejznámějších automobilových výrobních zařízení v Rusku, se chystá oslavit významný milník ve své historii. Na počest 65. výročí od zahájení výroby legendárního modelu UAZ „Buchanka“ představuje speciální edici této ikonické off-roadové legendy. Tato nová edice slibuje přinést ještě více dobrodružství a pohodlí do životů nadšených řidičů.

Jubilejní edice UAZ Buchanky je záměrně limitovaná na pouhých 120 vozidel, což z nich činí nejenom vzácný kousek, ale také výjimečným sběratelským artiklem, píše web RBTH. Tato série vozidel bude k dostání ve dvou výrazných barvách – světle zelené nebo žluté. Navíc na levé straně podvozku najdete speciální nápis „65 let,“ což je jasnou upomínkou historie tohoto automobilu.

Při pohledu dovnitř vozu budete nadšeni inovacemi, které tato edice nabízí. UAZ Buchanka jubilejní edice je vybavena velkokapacitní baterií a vylepšenými nárazníky, což zlepšuje nejenom výkon vozu, ale také jeho udržitelnost. Zavazadlový nosič s žebříkem a navijákem umožní přepravovat náklad i na střeše vozu.

Sedadla v této speciální edici jsou čalouněna voděodolnou látkou odolnou proti opotřebení. Jsou zakončena jsou bílým dvojitým prošíváním, což přidává na estetice a komfortu. A co víc, v Buchance se nachází prostorný skládací stůl, který poskytuje pohodlné místo pro stolování a odpočinek během cestování.

UAZ Buchanka je minivan, který pojme až sedm cestujících, včetně řidiče, a to vše s pohodlím. Jeho jednoduchý, ale funkční design z něj dělá oblíbený výběr pro rodiny i dobrodruhy, kteří si chtějí vychutnat cesty mimo tradiční silnice.

Tato speciální edice UAZ Buchanky je poháněna klasickou pětistupňovou manuální převodovkou a 2,7litrovým atmosférickým benzinovým motorem. Ačkoli jde o robustní a odolný vůz, ceny začínají na překvapivě dostupných 1,6 milionu rublů, což odpovídá přibližně 560 000 Kč.

Buchanka, jak se tento minivan neoficiálně nazývá, má velkou základnu fanoušků díky své jednoduchosti, snadné údržbě a vynikající průchodnosti terénem. V ruštině se dokonce kvůli tvaru podvozku nazývá „bukhanka,“ což v překladu znamená „bochník chleba.“ To ukazuje, jak tato ikonická off-roadová legenda spojuje ruskou automobilovou tradici s odvážným dobrodružstvím.

Zdroj: RBTH