Turecké autobusy pronikají do České republiky. Výrobce Otokar dodal prvních 50 do Ústeckého kraje

Přidat na Seznam.cz

Turecké autobusy začínají silně pronikat na český trh. Už před několika měsíci se výrobci Otokar OTOMOTIV povedlo uzavřít kupní smlouvu na 90 standardních linkových autobusů pro Dopravní společnost Ústeckého kraje. Šlo o první podobnou zakázku tureckého výrobce v České republice. Je ale možné, že další budou už brzy následovat, píše server Bus Portál.

Prozatím se do Ústeckého kraje dostalo prvních 50 tureckých autobusů a sloužit mají hlavně na méně vytížených linkách na Podbořansku, Lounsku, Litoměřicku, Děčínsku i Ústecku. Všech devadesát autobusů by měl výrobce zvládnout dodat během letošního podzimu. Do kraje přijíždějí postupně a po vlastní ose.

Cena za jeden autobus se vyšplhala na 3,9 milionu korun. Autobus je částečně nízkopodlažní a je 10,1 metrů dlouhý. Nabízí 35 míst k sezení a 15 ke stání.

Výrobce Otokar je lídrem ve výrobě autobusů na celém území Turecka. Tam působí už více než 60 let. Stále více se této společnosti ale daří prodrat i na zahraniční trhy. Nyní obchoduje se 60 státy a po celém světě jezdí více než 25 tisíc autobusů Otokar.

Zdroj: Bus Portál