Toto je velké monstrum za velké peníze. Seznamte se s John Deere 1775NT

Přidat na Seznam.cz

Moderní zemědělství vyžaduje moderní a vysoce výkonné stroje. Jedním z takových příkladů je secí stroj John Deere. Umožňuje výsev 24 řádků současně.

Americké zemědělství je mnohem větší než české, to víme. A větší pole podněcují zemědělce k investicím do většího vybavení. Takové vybavení, jaké se v Česku běžně nevidí. Například obrovský secí stroj John Deere, který seje 24 řádků současně.

Velký secí stroj John Deere 1775NT, který podle serveru Farmer seje 24 řádků najednou je vybaven dvěma zásobníky na osivo, které pojmou 3 tuny kukuřice. Kromě toho lze do nářadí instalovat nádrže na kapalná hnojiva.

Předpokládá se, že jedno naplnění zásobníků osiva vystačí na osetí 100 hektarů polí. Pro představu, o jak velké ploše mluvíme, odpovídá téměř 143 fotbalovým hřištím.

Závratná cena zemědělského stroje

Tak velký a výkonný secí stroj má také svou cenu. Jeho základní verze stojí přes 240 tisíc dolarů, což je něco přes milion zlotých. Podle videa dokázal stroj v kombinaci s traktorem John Deere 9420R za šest dní osít 450 hektarů kukuřice.

Zdroj: farmer.pl