Tesle upadl volant za jízdy. V některých vozech zřejmě zapomněli na upevňovací šroub

Přidat na Seznam.cz

Ve dvou případech se údajně volant vozů Tesla uvolnil ze svého uchycení. Na některých automobilech zřejmě zapomněli na upevňovací šroub, jak uvádí web Business Today.

Společnost Tesla se opět dostala pod kontrolu amerického Národního úřadu pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA). Tentokrát jde o Model Y, který se v USA dodává od roku 2020. Jsou známy dva případy, kdy prý volanty elektromobilů za jízdy jednoduše upadly. Na vozidlech se zřejmě zapomnělo na upevňovací šroub.

Jeden z řidičů Tesly již koncem ledna zveřejnil na Twitteru fotografie a video, které tento problém ukazují. Volant se uvolnil ze svého upevnění. Podle jeho vlastních informací majitel obdržel e-auto jen několik dní předtím. Když jel s rodinou po dálnici, volant náhle upadl.

Na videu je jasně viditelný volant, který odpadl na vozu Tesla.

Uživatel napsal společnosti Tesla, že to byla „strašná zkušenost“. Jeho rodina se s vozem již necítila bezpečně. Zákaznický servis společnosti se omluvil v přímé zprávě, kterou zveřejnil majitel vozidla. Přesto mu Tesla nejprve účtovala opravu a od té upustila až po další stížnosti. Mezitím řidič obdržel od společnosti Tesla nový vůz.

Nyní se touto záležitostí zabývá Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu. Podle NHTSA by se to mohlo týkat 120 000 kusů modelového roku 2023. Úřad zahájil předběžné vyšetřování, aby zjistil více o pozadí a četnosti problému. Samotná společnost Tesla se k incidentům zatím nevyjádřila.

Úřad NHTSA již v únoru nařídil aktualizaci softwaru Autopilot pro 360 000 vozidel Tesla. NHTSA kritizoval, že Autopilot může jezdit příliš rychle.

Zdroj: redakce, businesstoday.in