Strhující závod mezi Porsche a Teslou. Neskutečný finiš rozhodl o vítězi

Přidat na Seznam.cz

Na sociálních sítích se šíří video, které ukazuje šílený závod mezi upraveným Porsche 911 a Teslou Model X, jak uvádí web Motor1.

Jen málo výrobců automobilů má tak dobrý závodní rodokmen jako Porsche. Ikonický model 911 s jedinečným uspořádáním motoru vzadu je klasikou s okamžitě rozpoznatelným tvarem – ať už se o auta zajímáte, nebo ne.

Jak se 911 v průběhu let vyvíjela, vyvíjely se i její výkonné motory, přičemž plnohodnotný model Turbo nyní dosahuje úžasného výkonu 572 koní. Porsche však zašlo ještě o krok dál a v edici Turbo S posunulo výkon na neskutečných 641 koní a čas z 0 na 100 km/h na závratnou hodnotu 2,7 sekundy.

Pak ale přišla Tesla – elektrický start-up, který vyrábí rodinné vozy, jež by si neudělaly ostudu ani na startu závodu F1.

Nebudeme prozrazovat výsledky tří závodů, které ve videu uvidíte a zkuste si uhodnout vítěze.

Jeden z nejlepších benzinových supersportů všech dob teď svádí opravdový boj a youtuber Brooks Weisblat, který se zbláznil do aut, uspořádal šílený drag race (závod ve zrychlení) mezi upravenou 911 Turbo S s výkonem přes 1 000 koní a Teslou Model X Plaid s podobným výkonem.

Zdroj: redakce, uk.motor1.com