Společnost Shell do roku 2025 uzavře tisíc čerpacích stanic a výrazně rozšíří síť nabíjecích stanic pro elektromobily

Přidat na Seznam.cz

Společnost Shell, druhý největší těžař fosilních paliv na světě, v současnosti provozuje více než 46 000 maloobchodních prodejen po celém světě, většinou čerpacích stanic. Do konce roku 2025 jich plánuje tisícovku uzavřít, což představuje méně než 3 % z celkového počtu. Navzdory relativně malému počtu společnost se sídlem v Londýně tvrdí, že tento krok pomůže uspokojit rostoucí poptávku po veřejných dobíjecích stanicích pro elektromobily, informuje portál Carscoops.

Do roku 2025 chce mít Shell 70 000 dobíjecích stanic

Společnost neupřesnila, kde bude společnosti čerpací stanice zavírat. Nabídla však některé podrobnosti o cílech v oblasti dobíjecích stanic pro elektromobily. V roce 2023 měla společnost po celém světě 54 000 nabíjecích míst. Doufá, že v roce 2025 se jejich počet zvýší na 70 000 a do konce desetiletí na 200 000.

„Zaměřujeme se spíše na veřejné nabíjení než na nabíjení doma, protože věříme, že právě to budou naši zákazníci nejvíce potřebovat,“ napsala společnost. „Máme velkou konkurenční výhodu, pokud jde o umístění, protože naše globální síť čerpacích stanic je jednou z největších na světě. Máme i další konkurenční výhody, jako je naše maloobchodní nabídka, která nám umožňuje nabízet zákazníkům kávu, jídlo a další běžné věci, zatímco si nabíjejí své vozy.“

Následovat budou e-paliva

Dalším pilířem strategie 2030 společnosti Shell jsou e-paliva, která se podle ní rovněž rozšiřují. V budoucnu plánuje zásobovat letecký a lodní průmysl biopalivy na rostlinné bázi a palivy na bázi vodíku.

Zdroj: Carscoops