Společnost BYD a její elektrický pick-up by mohly brzy vstoupit na trh

Přidat na Seznam.cz

Čínská společnost BYD je připravena otřást světovým trhem se svým připravovaným elektrickým vozem typu pick-up. Oficiální snímky už byly představeny a nabízejí pohled na to, co se chystá.

Prototyp zahalený do oranžovo – modré kamufláže naznačuje robustní design připomínající populární pick-upu, které jsou již trhu. Žádné masivní změny siluety se tedy nekonají. Přestože konkrétní detaily exteriéru zůstávají pod pokličkou, některé rysy vynikají. K jeho vzhledu přispívají dvojité světlomety a široké podběhy kol. Střešní ližiny, krátké lůžko a tradiční kliky dveří dále zvyšují jeho užitné vlastnosti. Pozoruhodná je výrazná protiskluzová deska na předním nárazníku, která naznačuje terénní schopnosti, píše portál Carmag.

Velká kabina i velký nákladový prostor

BYD popisuje pick-up jako nákladní automobil střední až plné velikosti, což naznačuje větší rozměry ve srovnání s konkurenty, jako je Ford Ranger. Uvnitř slibuje uspořádání se dvěma kabinami dostatek prostoru pro pět cestujících a velkorysou ložnou plochu pro náklad. Očekává se, že interiér budou zdobit vyspělé technologie na úrovni osobní řady společnosti BYD, které zvýší komfort i pohodlí.

Zatím hybrid, do budoucna elektrická verze

Pod kapotou bude pick-up zpočátku nabízet plug-in hybridní pohon, v budoucnu se počítá i s plně elektrickou verzí. Plug-in hybridní varianta by měla dosahovat působivých hodnot a chlubit se kombinovaným dojezdem přesahujícím 1 000 km. Kromě toho se předpokládá, že nabídne dojezd pouze na elektřinu přibližně 100 km, takže bude vhodný pro krátké dojíždění do práce a jízdu ve městě.

Konkrétní specifikace zatím nebyly potvrzeny, ale hovoří se o použití 1,5litrového motoru s turbodmychadlem ve spojení se dvěma elektromotory. Toto uspořádání nejenže poskytuje dostatečný výkon, ale také umožňuje pohon všech kol, což zajišťuje optimální výkon v různých jízdních podmínkách.

Debut do konce tohoto roku

Co se týče debutu, očekává se, že plug-in hybridní verze se na trhu objeví do konce roku 2024, přičemž plně elektrická varianta bude pravděpodobně následovat v roce 2025.

Zdroj: Carmag