Rusové začnou prodávat zajímavou edici Lady Vesta NG. Jedná se o auta vyrobená před válkou

Přidat na Seznam.cz

Ruská invaze na Ukrajinu a její ekonomické důsledky pro hospodářství jsou dnes všem dobře známy. Na to doplatila i automobilka AvtoVAZ, která musela zastavit výrobu některých modelů, jiné upravit a obejít se bez některých klíčových komponentů a najít za ně náhradu. Ještě předtím však stihla vyrobit vzácnou sérii 800 kusů faceliftovaného modelu Vesta NG, který se brzy začne prodávat, jak uvádí server Lada Online.

Osud tomu chtěl, že některé vozy mají zajímavější historii než jiné. I úplné novinky mají často téměř zaručenou originalitu již od počátku své kariéry. Mezi takové unikáty bude jistě patřit i zajímavá 800kusová série faceliftované verze Lada Vesta NG.

Ruská automobilka je stihla vyrobit ještě před vypuknutím známého válečného konfliktu, který zastavil výrobu modelu Vesta NG. A přestože se proslýchá, že Lada nyní pracuje na obnovení výroby, není zatím nic jisté. V úvahu totiž připadá i možnost, že se automobilka již nyní soustředí na zcela novou generaci, kterou bude vyrábět zcela ve vlastní režii.

Limitka z Iževska

Podle ruského portálu Lada Online se k ruským prodejcům značky Lada brzy dostane zajímavá edice 800 kusů modelu Vesta NG, kterou automobilka vyrobila před definitivním ukončením výroby modelu Vesta NG v Iževsku. Jedná se o modernizovanou verzi modelu Vesta, kterou se podařilo vyrobit ve všech čtyřech karosářských verzích (sedan, Cross sedan, SW, Cross SW).

Edice je pochopitelně omezená a minimálně prozatím ji výrobce nemůže rozšířit, i kdyby opravdu chtěl, a po vozech se jen zapráší. Vzhledem k vysokému počtu prodejců v zemi se očekává, že každý z nich dostane maximálně dva kusy. Automobilka dokonce pozastavila propagační akce a AvtoVAZ vydal příkaz k zastavení testovacích jízd zákazníků nebo novinářských testů modelu Vesta NG. To vše dělá ze série zajímavou záležitost, která by jednou mohla mít mezi fanoušky značky vysokou sběratelskou hodnotu. AvtoVAZ plánuje obnovit výrobu modelu Vesta NG nejdříve v roce 2023, ale zda se tak skutečně stane, je zatím ve hvězdách.

Zdroj: ladaonline.ru