Prodáváte auto? Jak za něj dostat i o desítky tisíc víc

Přidat na Seznam.cz

Čištění, ošetření a drobné kosmetické opravy vašeho vozu před prodejem mohou skutečně zvýšit hodnotu vašeho vozu – a to až o několik desítek tisíc korun.

Následující body vás nasměrují, jak auto připravit před prodejem, abyste za něj dostali více peněz.

Vyčistěte svůj vůz

Důkladně vyčistěte vnitřek vozu, vysypte všechny odpadky a vyjměte volné rohože a vyčistěte je nebo vyměňte. Jakmile je vše vyčištěno, vyluxujte čalounění interiéru.

Vyčistěte čalounění

K odstranění odolných skvrn použijte čisticí prostředek na látky nebo čalounění, případně investujte do nových potahů autosedaček, pokud už sedadla zažila lepší časy.

Vyčistěte plastové obložení

Vyčistěte všechny plastové díly – čisticí prostředek nastříkejte na hadřík, aby se dostal pouze na požadované plastové součástky.

Umyjte auto

Opláchněte špínu z vozu hadicí nebo tlakovou myčkou, poté do kbelíku s horkou vodou přimíchejte trochu autošampónu a houbou auto umyjte, začněte na střeše vozu, aby se špinavá voda pohybovala směrem dolů k zemi.


Vyčistěte skla

K čištění skel – zvenku i zevnitř – použijte čisticí prostředek na skla.

Vyčistěte kola

Vyčistěte kola, případně použijte čistič kol. Nebo investujte do nových poklic kol pro váš vůz, abyste okamžitě změnili jeho vzhled.

Vyčistěte pneumatiky

Pokud pneumatiky vypadají trochu zanedbaně, speciální leštidlo na pneumatiky odstraní nečistoty, jak uvádí web Buy My Car.

Odstraňte škrábance

Kupte si fixu na škrábance nebo sprej, který se nejvíce hodí k vašemu vozu.

Vyleštění laku

Na závěr vyleštěte lak – pokud je starý lak vybledlý, použijte leštidlo na obnovu laku. Použijte malé množství leštidla a rozetřete ho měkkým hadříkem bez chloupků na malé ploše, poté přejděte na další místo. Když je vůz zcela pokrytý leštidlem, vezměte další suchý hadřík a setřete ho, dokud není vůz dokonale čistý a zářivý.

Zdroj: redakce, buymycar.com