Problém elektromobilů. Mercedes EQS ztratil po roce více než polovinu své hodnoty

Přidat na Seznam.cz

Pokud uvažujete nad elektromobilem, je tu jeden velký strašák, který se podle statistik minimálně u jednoho elektromobilu potvrzuje. Zmíněným strašákem je velká ztráta na hodnotě vozu. 

Automobilový server CarBuzz přišel s nelichotivou informací ohledně vlajkového elektromobilu značky Mercedes-Benz, sedanu EQS. Ten je v oběhu od roku 2021, což znamená, že v souvislosti s jeho prodejem a užíváním můžeme dostat spoustu zajímavých statistik.

Studie společnosti iSeeCars ukázala, že hodnota nově prodaného (v USA) elektrického luxusního sedanu ze Stuttgartu klesla po roce o těžko uvěřitelných 47,8 %, což je téměř jedna polovina. To není dobrá zpráva pro někoho, kdo rád pořizuje auto zcela nové. Naopak pro uživatele, kteří hledají roční vozy, mohou na tomto elektromobilu ušetřit velký balík peněz.

Na dalších šesti místech nejvíce znehodnocených automobilů po jednom roce užívání jsou kromě modelu EQS další čtyři elektromobily – Nissan LEAF, Hyundai IONIQ 5, Kia EV6 a Volkswagen ID.4. To je rozhodně varovný signál pro všechny, kteří nad koupí nového elektromobilu uvažují.

Nákup nového vozu nemusí vždy znamenat velkou ztrátu

Stejná studie ukazuje také opačný konec statistiky, kde nalezneme automobily, které na své hodnotě ztrácí nejméně. Možná překvapivě je na vrcholu této statistiky nový Range Rover, který po roce užívání dokonce narostl na hodnotě a to o 2,8 %. Dále v tabulce nalezneme luxusní off-road Mercedes-Benz G, Hondu Civic nebo hybridní Toyoty v čele s Corollou a RAV4.

Zdroj: CarBuzz