Pokud zvažujete německou ojetinu, Audi A3 8L je zajímavou alternativou k vozu Golf IV

Přidat na Seznam.cz

Audi A3 8L, poprvé představené v roce 1996, se stává stále oblíbenějším výběrem, zejména mezi mladými řidiči. Ale co tento model opravdu nabízí a je to jen „dražší Golf“, jak tvrdí kritici?

Audi A3 8L bylo vlastně prvním kompaktním vozem od Audi od roku 1978 a mnozí jej považovali za imageový experiment spíše než za vážného konkurenta v segmentu C. Odpověď na otázku, zda je to jen dražší Golf, je více komplikovaná, než se zdá.

Exteriér: Stylová Klasika

Pokud jde o vzhled, Audi A3 8L sice není moderní, ale jeho klasické linie mají své kouzlo. Stručně řečeno, tento model nepřináší nic revolučního v oblasti designu, ale jeho jednoduchost má určitý šarm.

Interiér: Robustnost a Funkcionalita

Co však opravdu odlišuje Audi A3 8L od Golfa IV, je kvalita interiéru. Ergonomicky navržená palubní deska, kvalitní materiály a dobré rozložení ovládacích prvků dělají z jízdy v Audi A3 příjemnou záležitost.

Motorizace: Variabilita s Ikonickým TDI

Na výběr máte z širokého spektra motorů, od osvědčeného 1.9 TDI po výkonný 1.8 T a legendární S3 s 225 koňmi. Každý z nich má svá pro a proti, ale všechny nabízejí rozumný kompromis mezi výkonem a spolehlivostí.

Ojeté Audi A3 8L: Co Kontrolovat?

Jestliže uvažujete o nákupu ojetého Audi A3 8L, dejte si pozor na několik věcí, jako je například snímač proudění vzduchu a stav zadních brzd. Nicméně, základní náklady na údržbu jsou obvykle nižší díky kompatibilitě s díly od Volkswagenu.

Audi A3 8L je bezpochyby zajímavou a cenově dostupnou volbou pro ty, kteří chtějí více než jen základní Golf. Nabízí robustní a funkční interiér, širokou škálu motorů a je obecně považován za spolehlivý vůz. Jestliže tedy hledáte něco víc než jen průměr a jste ochotni investovat do několika drobných oprav, Audi A3 8L by mohlo být tím pravým vozem pro vás.

Zdroj: Garage Dreams