Pokud jste si udělali během covidu zásobu, máte vyhráno. Rozmrazí vám auto
Covid je stále mezi námi. Používání hygienických pomůcek je ale na ústupu. A tak se pro ně najde mnoho dalšího využití. Za pár korun koupíte například jednoho pomocníka, který je účinným bojovníkem nejen proti bakteriím.
Udeřilo mrazivé počasí a vy jste na něj nebyli dostatečně připraveni? Velký zásah může mít mráz pro váš automobil. Se zamrzlou chladící kapalinou nebo špatně fungující baterií vám dezinfekce nepomůže. Na pomoc s těmito problémy musíte najít jiné řešené. Víme však, co dělat při boji se zamrzlými zámky, okénky či dveřmi.
Zamrzlým dveřím se můžete účinně vyhnout
Zamrznutí dveří či okýnek u auta se dá poměrně snadno předejít. A to hned několika možnými způsoby. Na dveřích se nachází gumové těsnění. To má tendenci, pokud je vlhké, při teplotách pod nula stupňů zamrzat. Jednoduše přitom stačí těsnění otřít hadříkem. Musíte to ale dělat pravidelně vždy, když večer z auta vystoupíte. Jednorázovou záležitostí je aplikace silikonového spreje přímo na gumové těsnění. To dveře bude chránit jak před vlhkostí, tak i následným přimrzáním.
Vyhnout se dá i zamrzání zámků. Pomoct od zamrzání může speciální izolační páska. Díky ní se do zámku mráz nedostane. Preventivně můžete klíč namočit do rozmrazovače nebo speciálního maziva. Při pravidelném užívání rozmrazovače prostřednictvím klíče od auta zámky nezamrznou.
Ne každý má to štěstí, že své auto může parkovat v suchu
Univerzálním způsobem, jak se vyhnout zamrznutí jakékoliv části auta, je parkování v garáži nebo na jiném suchém místě. Pomůže i venkovní parkování pod střechou. Zde auto není v přímém kontaktu se sněhem nebo mrazivým deštěm. Ne každý má to štěstí, že své auto může parkovat v suchu. Takoví řidiči se chtě nechtě občas musí potýkat se zamrznutím.
Když už zamrznou, vsaďte na dezinfekci za pár korun
Je obecně známo, že alkohol snižuje teplotu tání. Dezinfekce na ruce jsou alkoholu plné. Ten tak dopomůže tání ledu u již zamrzlých dveří či okének. Dezinfekce konkrétně obsahuje ethanol nebo látku izopropylalkohol. Vlastností těchto látek je nízký bod mrazu, což způsobuje snadné a efektivní rozpuštění ledu.
Dezinfekce na ruce vám pomůže s otevřením nejenom zamrzlých těsnění u dveří, ale také u zámku. Aplikace je velmi jednoduchá. U zamrzlých zámků naneste dezinfekci přímo na klíček. Ten poté jemně vložte do zámku a začněte s ním pohybovat. Dezinfekce se dostane do mechanismu klíčku a postupně povolí. U zamrzlých dveří použijte tenkou vrstvu dezinfekce přímo na zmrzlé dveře nebo okna. V dezinfekci obsažený alkohol se postará o rozpuštění zamrzlého ledu a snadné otevření dveří.
Po zimě se dezinfekce hodí na ruce i interiér, využití má i mimo auto
Dezinfekce na ruce má v autě i další využití. Ochrání vás například před různými bakteriemi. Nezřídka se stává, že si chceme dát v autě svačinku. Během zastávky na benzinové pumpě saháme na čerpací pistoli, peníze nebo platební kartu. To jsou přesně ty chvíle, kdy se dezinfekce hodí. Při pravidelném používání máte jistotu, že interiér vašeho automobilu zůstane čistý.
Kromě vyčištění rukou, které zbaví bakterií a virů, funguje také na předměty. Konkrétně je vhodné očistit gelem na ruce například klíče, mobilní telefon nebo brýle. U větších předmětů vždy vyzkoušejte funkci dezinfekce na malém kousíčku. Předejdete tak poškození materiálu.
Při cestování se dezinfekční gel může hodit i v případě úrazů. Slouží jako poslední možnost, jak vydezinfikovat drobné škrábance a odřeniny. Většina gelů účinně bojuje i při odstraňování inkoustových skvrn nebo čmáranic od permanentního fixu.
Zdroje: Familyhandyman, Today.com, cnn.com