Piráti silnic, pozor! Policie ČR převzala dalších 40 policejních Superbů Combi

Přidat na Seznam.cz

Policie ČR má ve své flotile řadu různých automobilů, jmenovitě například Škoda Octavia, Scala, Kodiaq, Superb Combi, ale i Hyundai Tucson, a dokonce před časem naverbované Ferrari 458 Italia. Nedávno se však škála policejních vozů opět rozrostla, a sice o dalších 40 nových Superbů Combi pro dohled na českých dálnicích, jak uvádí tisková zpráva.

Resort vnitra a Policie ČR nadále pokračují v obměně vozového parku. Tomáš Lerch, 1. náměstek policejního prezidenta, uvedl: „Jsem velmi rád, že do našeho vozového parku získáváme další moderní a bezpečná vozidla a díky nim tak možnost rozšířit viditelný dohled na českých dálnicích.“ 

Čtyřicítka dodaných vozů má shodnou specifikaci. Jinými slovy, jde o praktické kombi ve výbavovém stupni Ambition, pod jehož kapotou je samozřejmě motor 2,0 TSI o výkonu 280 koní ve standardní kombinaci s převodovkou DSG, pohonem všech čtyř kol a adaptivním podvozkem. Jak už víme, tato vozidla dosahují maximální rychlosti 250 km/h a z 0 na 100 km/h zrychlí během 5,8 sekundy.

A co budou mít policisté k dispozici v nových vozech? Kromě běžné policejní techniky, jako jsou majáky či radiostanice, budou osazeny také vysokovýkonným kamerovým systémem na čtení registračních značek vpředu i vzadu jedoucích vozidel, což umožní okamžitou kontrolu uhrazení dálničního poplatku. Velký zavazadlový prostor se speciální zástavbou pro potřeby dopravní policie pak poslouží i jako mobilní kancelář.

Zdroj: skoda-storyboard.com