Pancéřované monstrum, které zvedne klimatické aktivisty ze židle. V zrcátkách má pepřový sprej

Přidat na Seznam.cz

Pancéřované, s elektrickými tlumiči dveří a výkonem až 810 koní. Také stříká pepřový sprej ze zpětných zrcátek.

Rezvani Vengeance je vlastně vystupňovaný Cadillac Escalade, protože americké luxusní SUV je základem pro tento vůz, který vyrobila společnost Rezvani Automotive Designs se sídlem v Irvine jižně od Los Angeles.

SUV s prvky Jamese Bonda

Pokud investujete do odpovídající výbavy, karoserie a prosklení jsou neprůstřelné (výrobce hovoří o třídě ochrany B6 plus) a vozidlo stojí na pneumatikách run-flat all-terrain. Je také chráněn proti elektromagnetickým impulzům. Podvozek vydrží i výbuch výbušniny, jak uvádí web Actualidadmotor.

Díky přednímu nárazníku si můžete razit cestu, zatímco oblak prachu komplikuje jízdu pronásledovateli. Celou honičku lze zaznamenat na video. Zařízení pro noční vidění poskytuje jasný výhled ve tmě, LED světlomety oslepují potenciální protivníky. S okolním světem můžete komunikovat prostřednictvím externího reproduktorového systému.


Luxus uvnitř

Uvnitř je luxusní interiér podobný tomu v Cadillacu Escalade. Vyhřívaná a ventilovaná sedadla jsou součástí standardní výbavy, na výběr je sedm nebo osm míst. Na palubě je také navigace s virtuální realitou, head-up displej nebo dokonce vnitřní zrcátko s obrazem z kamery – s normálním zrcátkem byste dozadu neviděli. Zadní dveře ve stylu vojenského transportéru se otevírají pomocí senzorů.

Těžký jako olovo, ale extrémně výkonný

Už základní model za 6 250 000 Kč má pod kapotou benzinový motor V8 o objemu 6,2 litru. Jeho 420 koní a 630 Nm musí v nepancéřované verzi zvládnout nejméně 2,8 tuny. V závislosti na třídě ochrany váží až 3,7 tuny. Hmotnost se uvádí v nenaloženém stavu.

Vrcholným motorem je přeplňovaná verze osmiválce s výkonem 810 k a 1000 Nm, která umožňuje sportovní jízdu i s nejbezpečnějším Vengeance.

Součástí vojenského balíčku je sada neprůstřelných vest, přileb a plynových masek.

Zdroj: redakce, actualidadmotor.com, youtube.com