Omlazený Logan s novou identitou! Jak to sluší levné Dacii s novým logem na denním světle?

Přidat na Seznam.cz

Dacia představila nové stylovější logo pro své vozy již v roce 2021. Letos v létě automobilka potvrdila zcela novou identitu svých vozů a sítě showroomů. Je to však poprvé, co spatříme faceliftovaný Logan na denním světle, jak informuje server Autoevolution.com.

Levné nové vozy jsou v dnešní době stále vzácnější, takže je příjemné podívat se na potenciální akvizici, která nezruinuje rozpočet. Ve videu, které na YouTube zveřejnil Norby Toth, se nám dostává důkladného prvního pohledu na inovovaný model Logan. Osoba, která natáčí, údajně pracuje pro prodejce, který prodává modely Dacia a Renault, což by mohl být důvod, proč může zaznamenat tolik vozů, stojících vedle sebe na parkovišti.

Omlazený vzhled rumunské automobilové značky přináší výraznou identitu exteriéru, tzn. že nové logo je nyní bílé a větší, navíc se o kousek rozšiřuje směrem k předním světlometům. Umožňuje tak vytvořit jednotnější, téměř plynulejší design.

Nové logo je instalováno také na krytkách kol a nechybí ani nápis na víku zavazadlového prostoru. Více změn, kterým bychom měli věnovat pozornost, už neregistrujeme. Celkové proporce Loganu zůstávají nezměněny, takže se podívejme do kabiny. Čtyřdveřový sedan se dočkal drobného odhlučnění a nově lze v celém voze spatřit bílé akcenty. Nové nápisy jsou k vidění také na čtyřramenném volantu.

Cena modré Dacie Logan, zobrazené na videu, se pohybuje kolem 16 000 eur (v přepočtu asi 390 tisíc korun). Tato cena zahrnuje zážehový motor o výkonu 90 koní, který je spojen s automatickou převodovkou CVT. K dispozici je také několik šikovných prvků, jako je navigace ve voze, připojení Bluetooth, atd.

Zdroj: autoevolution.com