Ohlédnutí za modelem Volkswagen CC 2008. Je to bezpochyby skvělé auto

Přidat na Seznam.cz

Vzpomínáte si na starý dobrý VW Passat? Myslíme ten z počátků, ne ten, který se brzy přestane vyrábět. První generace této řady velkých rodinných vozů se objevila pro rok 1974. Následovalo osm generací, které si získaly celosvětové uznání za špičkovou kvalitu a výkon. Některé z nich se v průběhu let drží poměrně dobře. Někteří z nás mohou dokonce dosvědčit, že viděli modely Passat z roku 2000 s motory ve špičkové kondici, ale to už je jiný příběh.

Chtěli jsme vyvolat vzpomínku na Passat, abychom vám pak mohli připomenout jeho elegantnějšího sourozence, Volkswagen CC. Tato varianta Passatu se objevila v roce 2008 a vyměnila dosavadní prostor pro hlavu a zavazadlový prostor za karoserii připomínající kupé. Získala označení CC pro Comfort Coupe, a přestože sdílela rozvor Passatu, byla tato varianta o centimetr a něco delší, nižší a širší než její sourozenec, jak uvádí server HotCars.

Volkswagen CC se v průběhu let dočkal smíšeného přijetí. Některým se líbil jeho elegantnější a luxusnější design, ale jiní tvrdili, že příplatková cena nestojí za „drobnou“ modernizaci. Výroba vozu byla nakonec ukončena v roce 2017, ale některé modely se v okolí stále udržují.

Dnes se blíže podíváme na úplný začátek této speciální série. Konkrétně prozkoumáme specifikace a styling Volkswagenu CC z roku 2008. Zůstaňte s námi a dozvíte se další zajímavé informace o tomto autě.

Volkswagen CC 2008 se objevil jako sportovní a elegantní čtyřdveřový sedan

Už při představení Volkswagenu CC 2008 bylo jasné, že nový model má svým vnějším designem překonat Passat. Čtyřdveřový sedan kombinoval praktičnost sedanu se vzhledem kupé a získal elegantní a pohledný vzhled. Za vzhled sice vyměnil část prostoru, ale v životě nelze mít vždy všechno.

Jak jsme již zmínili výše, CC byl jen o centimetr a něco delší, nižší a širší než Passat. Když se však podíváme na oba vozy, zdá se nám tento rozdíl mnohem výraznější. Je to proto, že Volkswagen CC 2008 má sportovnější a hladší linii střechy, díky níž se zdá být delší. O něco nižší profil také ukazuje, jak malá změna může mít významný vizuální dopad.

Celkově je Volkswagen CC 2008 atraktivní a sportovní vůz, i když možná trochu na tvrdé straně. Příjemným překvapením je také interiér, který se odlišuje od ostatních standardních provedení Passatu ze stejného období. CC nabízí všude kvalitní materiály a působí elegantně a pohodlně, zejména sedadla. Funkce jsou nenáročné a zaměřené spíše na praktičnost.

Stručný přehled možností pohonu, výkonu a jízdních vlastností

Je zajímavé, že Volkswagen CC 2008 nabízel na různých trzích několik variant pohonných jednotek. Například země Finsko a Švédsko dostaly řadový benzinový čtyřválec a motory TDI v různých konfiguracích. K dispozici byl také motor V6 neboli VR6 o výkonu 295 koní.

Severoamerický trh dostal také řadový čtyřválec a V6, přičemž první z nich měl výkon 200 koní a druhý 276 koní. Naopak evropský trh dostal varianty TDI s výkonem 140 koní a 170 koní. Sečteno a podtrženo, pohonných jednotek bylo celkem dost, ale zhruba dvě pro každý trh. Přesto všechny varianty zajišťovaly plynulý a konzistentní zážitek z jízdy. Volkswagen CC 2008 bezesporu nebyl supervýkonný sportovní sedan, ale jeho výkony byly slušné a uspokojivé.

Navíc je tu jedna věc, kterou CC uměl a stále umí dokonale – cestování. Řidiči sice nemají při průjezdech zatáčkami nebo zrychlování pocit jako u BMW, ale i tak si mohou vychutnat prvotřídní pocit z kvalitní jízdy.

Volkswagen CC je i dnes krásným a úsporným vozem

Jak jsme již zmínili, Volkswagen CC z roku 2008 si ve své době vysloužil smíšenou kritiku kvůli ceně, tuhé jízdě a některým dalším důvodům podobného charakteru. Prodeje tedy nebyly nejlepší, nebo alespoň ne takové, jaké VW v době uvedení modelové řady očekával.

Většina modelů CC je tedy v dnešní době cenově mimořádně dostupná. Sehnat Volkswagen CC 2008 se může ukázat jako problém, ale jiné a modernější verze jsou běžně dostupné. Našli jsme například CC z roku 2009 s cenou již od 120 tisíc korun. Mladší verze vyráběné do roku 2015 lze ve skutečnosti snadno najít a pořídit pod 360 tisíc korun a poslední dva roky výroby se pohybují v cenách jen o málo vyšších než tato částka.

Pro Volkswagen CC se tedy mohou rozhodnout všichni, kdo mají omezený rozpočet a chtějí elegantně vypadající sedan se spolehlivým výkonem. Modely, které přišly po roce 2015, jsou vlastně docela podobné novějším modelům VW, s výraznou mřížkou chladiče a všemi těmi ostrými akcenty.

Zdroj: hotcars.com