O emoce a burácení motorů řidiči Ferrari s elektrickým motorem nepřijdou. Elektromobily Ferrari nebudou tiché

Přidat na Seznam.cz

Řidiči luxusních vozů milují, když slyší zaburácet motor svého auta a to jim u elektromobilů chybí. U elektromobilů Ferrari tomu však tak nebude. Každý automobil bude mít svoji vlastní zvukovou stopu, informuje portál Motor1.com.

První elektromobil Ferrari bude uveden na trh někdy koncem roku 2025. Společnost v Maranellu zatím důležité detaily tají, ale generální ředitel Benedetto Vigna uvedl, že automobilka bude u svých bateriových elektromobilů nadále klást důraz na styl a výkon a že neztratí jedinečný charakter značky.

Každé auto bude mít svoji zvukovou stopu

Ferrari pracuje na jedinečných zvukových podpisech svých modelů. Společnost si v roce 2023 nechala patentovat výfukový tón elektromobilu. Tato technologie umožní Ferrari udělat spoustu věcí. Zákazníci Ferrari se o funkčnost příliš nestarají, což automobilce umožňuje soustředit se na to, aby svým klientům zprostředkovala především emoce ze svých luxusních vozů.

Nový výrobní závod přímo na elektromobily

Co to znamená, uvidíme zhruba za 18 měsíců, ale i když společnost elektrifikuje svou modelovou řadu, bude nadále investovat do spalovacích motorů. Součástí éry Ferrari poháněné bateriemi bude i nový výrobní závod. Otevře se v červnu v Maranellu a bude vyrábět akumulátory, elektromotory a měniče energie.

Spalovací motory nikdy zcela nezmizí

Benedetto Vigna uvedl, že nevěří, že spalovací motory někdy zcela zmizí z trhu luxusních vozů. Spalovací motory, hybridy a BEV se budou prodávat společně, ale Ferrari do roku 2026 elektrifikuje 60 % své modelové řady. Elektronické palivo je jednou z alternativ, která by mohla spalovací motory udržet na silnicích po mnoho let a zároveň snížit škodlivé emise, což je konečným cílem mnoha vlád po celém světě.

Zdroj: Motor1.com