Nový Volkswagen Transporter a eTransporter mají větší nákladový prostor, velký displej a bezdrátové připojení

Přidat na Seznam.cz

Nová generace dodávky VW Transporter bude představena v září a očekává se, že bude využívat platformu nového Fordu Transit Custom, informuje o tom portál Autoexpress.

Nová generace dodávky Volkswagen Transporter se představí pravděpodobně v září a k zákazníkům dorazí až v roce 2025. Ale zatímco styling zůstává pod pokličkou, zdá se, že VW s radostí odhaluje téměř všechny ostatní detaily o své nové střední panelové dodávce.

Velký displej a bezdrátové připojení

Nejnovější informace se týkají interiéru a zavazadlového prostoru. Nový Transporter bude mít na dodávku velmi technicky zaměřený design s 12palcovým přístrojovým panelem Digital Cockpit a 13palcovým centrálním dotykovým displejem, který je standardem pro všechny modely. Nechybí ani bezdrátové připojení chytrých telefonů v nabídce bezpečnostních systémů a v nabídce i asistent pro jízdu v jízdním pruhu, autonomní nouzové brzdění a rozpoznávání dopravních značek.

V nabídce bude také bezdrátová nabíjecí podložka pro odkládací přihrádku v kabině. Více energie bude k dispozici prostřednictvím 230voltového rozbočovače, který dokáže napájet větší elektrická zařízení.

Maximální nákladový prostor s delším rozvorem a vysokou střechou pojme až 9 m3 nákladu. Užitečné zatížení modelů s dieselovým motorem vzrostlo z 1,2 na 1,33 tuny, zatímco maximální tažná síla nyní činí 2,8 tuny.

Motory a plně elektrický Volkswagen eTransporter

Široká nabídka pohonných jednotek nového Transporteru bude začínat vznětovým motorem o výkonu 109 k, 147 k nebo 168 k, přičemž pohon všech kol bude nabízen u dvou silnějších variant. Následovat bude plug-in hybridní model Transporter eHybrid s výkonem 229 koní.

A konečně na vrcholu nabídky bude plně elektrický eTransporter. K dispozici budou čtyři verze, přičemž základní verze eTransporter bude mít 54kWh baterii a výkon 114 koní. Další tři modely budou mít větší 83kWh baterii a budou nabízet výkony 134, 215 a 282 koní. Všechny čtyři modely budou využívat jeden elektromotor pro pohon zadních kol, ale naznačena byla i verze s pohonem všech kol a dvěma motory.

Údaje o dojezdu nebyly zveřejněny, ale očekává se, že nový Volkswagen Transporter bude používat stejnou platformu jako nejnovější Ford Transit Custom, a to díky alianci mezi VW a Fordem, která začala v roce 2019. Toto partnerství již přineslo své ovoce v nabídkách užitkových vozů obou firem, neboť nový pick-up Ford Ranger posloužil jako základ pro druhou generaci Volkswagenu Amarok, zatímco VW Caddy a Ford Tourneo Connect jsou v podstatě stejné dodávky.

Řidiče dodávek bude zajímat, že nový Transporter nebude sloužit jako základ pro novou generaci obytného vozu Volkswagen California, která přijde na trh v roce 2024. Tato role připadne MPV T7 Multivan, které bylo na začátku letošního roku předznamenáno příznačně pojmenovaným konceptem „California Concept“.

Zdroj: Autoexpress