Nové plně elektrické sedmimístné SUV Škoda bude uvedeno na trh v roce 2026

Přidat na Seznam.cz

Nabídka plně elektrických vozů Škoda se v současnosti skládá pouze z jednoho modelu Enyaq, do roku 2026 se nabídka rozšíří na šest modelů, včetně sedmimístného SUV.

Označení Space

Sedmimístný vůz, který Škoda označuje jednoduše jako Space. Vůz má širší postoj díky mohutným podběhům kol, čistým povrchům s ostrými liniemi a jednoduššímu designu nárazníku vpředu i vzadu ve srovnání s konceptem Škoda Vision 7S.

Pod linií kapoty se nachází část, která připomíná mřížku chladiče vozu se spalovacím motorem, ale očekává se, že se jedná o novou variantu Tech Deck značky Škoda. Jedná se o plastovou část obložení, která kontrastuje s vnějším lakem a obsahuje senzory pro asistenční systémy řidiče – boky této části obložení by měly přecházet v sadu LED světlometů.

Větší baterie a větší dojezd

Vlajkový model Škody sice dorazí až v roce 2026, ale měl by být posledním zcela novým vozem, který bude využívat základní podvozky MEB, jež se nacházejí u současného modelu Enyaq. Očekáváme, že díky většímu rozvoru bude do vozu namontována větší baterie než v posledním modelu Enyaq s kapacitou 82 kWh (Vision 7S měl baterii s kapacitou 89 kWh), což by mohlo umožnit větší dojezd než současných 348 km. Použití starší technologie MEB by mohlo snížit výrobní náklady v mladoboleslavské továrně Škoda ve srovnání s připravovanou architekturou SSP koncernu VW, která má být rovněž uvedena na trh v roce 2026.

Jednoduchý a intuitivní

Uvnitř nového vozu uvidíme klidnější uspořádání kabiny než divoké uspořádání sedadel 6+1 u modelu Vision 7S, který se vyznačoval také zadními výklopnými dveřmi a žádným B-sloupkem (jako Honda Element). Škoda zdůrazňuje, že její designový jazyk Modern Solid se vztahuje i na interiér a díky použití fyzických ovládacích prvků se zaměřuje na to, aby uživatelský zážitek byl co nejjednodušší a nejintuitivnější.

Zdroj: Škoda