Nové Audi S3: Více výkonu a technologie z ostřejší RS 3

Přidat na Seznam.cz

Automobilka z Ingolstadtu představuje modernizované Audi S3. Kromě decentních změn designu se zákazníci mohou těšit na více výkonu.

Měsíc po představení modernizovaného modelu Audi A3 přichází na řadu ostřejší odnož v podobě modelu S3, které se tradičně představuje ve variantách Sportback a Sedan. Na první pohled se mohou zdát změny v polovině cyklu současné generace jako minimální, po stránce techniky si model S3 polepšil. 

Audi S3 pokračuje s osvědčenou motorizací 2.0 TFSI, která ale tentokrát produkuje výkon v hodnotě 245 kW (333 k) a 420 Nm točivého momentu, což je o 23 k a 20 Nm více, než u starší varianty. Z nuly na sto se Audi S3 dostane za 4,7 sekundy, maximální rychlost je omezena na 250 km/h. 

“Driftovací mód” z Audi RS3

Nové Audi S3 se nyní může chlubit s takzvaným “torque splitter”, což je rozdělovač točivého momentu. Ten využívá elektricky řízenou vícekotoučovou spojku, která rozděluje točivý moment mezi zadní kola. Tento mód lze zapnout v infotainmentu modelu S3.

Co se týče Audi Drive Select, nově si můžete vybírat až ze šesti jízdních režimů: auto, comfort, dynamic, efficiency, individual a dynamic plus. Nový režim dynamic plus se co nejvíce točivého momentu dostává na zadní kola, přičemž již zmíněný torque splitter jej posílá především na zadní kola na vnější straně zatáčky, což způsobuje přetáčivost celého vozu. 

Mezi další novinky patří nová generace elektronické stabilizační kontroly, ramenní klouby s tužšími ložisky, nová ložiska čepů a větší ventilované brzdy s perforací na přední nápravě. Ocelové brzdové kotouče o průměru 18 palců měří 357 mm 

Progresivní design

S modernizací Audi S3 přišly také lehké změny v designu. Šestihranná maska chladiče Singleframe má novou strukturu, která je plošší a širší. Výrazní přední spoiler vůz opticky snižuje. Díky novému zadnímu nárazníku je v kombinaci se čtyřmi koncovkami výfuku Audi S3 agresivnější, než jeho předchůdce. 

Novinkou jsou až čtyři různé signatury světel pro denní svícení. Vyšší míře personalizace pomáhají Matrix LED světlomety s 24 jednotlivými pixely. 

Nový interiér 

Změnou prošla také vnitřní část modelu. Nová je zde řadící páka, výdechy ventilace, dekorativní látkové vložky a osvětlení interiéru. Středová konzole s držáky nápojů jsou nyní vybaveny obrysovým osvětlením, což řidiči jistě ocení. 

O tom, kdy dorazí nové Audi S3 na český trh včetně prodejních cen, bude české zastoupení Audi informovat v nejbližších týdnech.

Zdroj: Audi