Nová řada Mondraker Dune jsou lehká horská elektrokola s váhou do 20 kg

Přidat na Seznam.cz

Společnost Mondraker uvedla na trh pod značkou Dune řadu tří horských elektrokol, z nichž každé je postaveno s důrazem na agilní ovládání a nízkou hmotnost. Španělská značka využívá k pohonu nejnovější motor Bosch Performance SX, který je zasazen do nového rámu Stealth Air Carbon o hmotnosti 2 650 gramů, využívá jeho hravou geometrii, a který vám umožní rychle se dostat do vzduchu, pokud máte dost odvahy, píše portál Cyclingelectric.

Na horní hranici schopnosti této řady kol zvládat větší překážky je model Dune XR. Všechna nová kola Mondraker váží méně než 20 kg.

Špičkový výkon 600W

O pohon se stará motor Bosch Performance Line SX, který poskytuje dostatečný točivý moment 55 Nm, přičemž Mondraker se rozhodl pro zlatý efekt – ani moc, ani málo. Přesto má špičkový výkon 600 W. V modelu Mondraker Dune dostanete 400Wh baterii, která je sama o sobě schopna překonat 1500 metrů stoupání se čtyřmi nastavitelnými režimy asistence. Další energii můžete přidat prostřednictvím 250Wh range extenderu, který se zasouvá do místa, kam se může vejít láhev s vodou.

Cena od 202 000 Kč

Lehké horské elektrokolo Mondraker začíná na ceně 202 000 Kč u modelu Dune R, 252 000 Kč u modelu Dune RR a 356 000Kč u modelu Dune XR.

Zdroj: Cyclingelectric