Nejlepší pneumatiky na zimu, výsledky srovnávacích testů

Přidat na Seznam.cz

Jaké pneumatiky jsou nejlepší na zimu? Nalézt odpověď na tuto otázku není snadný úkol. Z velkého množství modelů dostupných na trhu je obtížné vybrat ty nejlepší. S ohledem na řidiče, kteří podrobně analyzují parametry pneumatik určených do sněhových podmínek, jsme připravili seznam těch, které v testech dopadly nejlépe, jak uvádí server ADAC.

Goodyear UltraGrip Performance+

Goodyear UltraGrip Performance + je modelem, jehož letošní výkon na sněhu byl německými odborníky z ADAC uznán jako nejlepší. K tomuto úspěchu jistě velkou měrou přispěla speciální pryžová směs, která byla vyvinuta pro jízdu v náročných podmínkách. Pneumatiky byly obohaceny pryskyřicí, která zlepšuje přilnavost a má pozitivní vliv na brzdný výkon. Při nízkých teplotách je dostatečně pružná, což z ní dělá skvělou pneumatiku do sněhových podmínek.

Continental WinterContact TS 870

Značka Continental chtěla při navrhování modelu WinterContact TS 870 zlepšit výkon již zavedeného modelu TS 860. Bylo dosaženo o 5 % lepší ovladatelnosti na zasněžených silnicích. Běhoun pokrytý lamelami se nejen účinně „zakousne“ do prašanu, ale také díky mnoha záběrovým hranám dobře přenáší síly a udržuje tak přilnavost na vozovkách pokrytých sněhovou pokrývkou.

Dunlop Winter Sport 5

Skoro stejně vysokých kvalit jako výše zmíněný produkt firmy Continental, dosahuje pneumatika Dunlop Winter Sport 5. Máme zde co do činění s opravdovým veteránem náročných testů, který často obsazuje přední místa v řebříčcích. Dunlop Winter Sport 5 je příkladem zimní pneumatiky, která dokazuje, jak důležitý je každý prvek dezénu. Voda a bláto jsou odváděny širokými odvodňovacími drážkami a masivní bloky v kombinaci s hustou sítí lamel zajišťují dobrý kontakt s povrchem vozovky. Díky tomu si tyto pneumatiky perfektně poradí s akcelerací, brzděním a manévrováním v zimní sezóně.

Uniroyal WinterExpert

Firma Uniroyal je považována za odborníka v oblasti výroby pneumatik určených na mokré vozovky. Ukazuje se však, že stejně dobře se jim daří i na sněhu. Model WinterExpert nabízí velmi dobré výsledky i při nízkých venkovních teplotách typických pro zimní podmínky. Klíčem k úspěchu jsou zde klikaté 3D drážky, poměrně obtížné z hlediska výroby, díky nimž vůz zůstává stabilní a dobře ovladatelný na zasněžených silnicích. Na vysokou přilnavost navazují i optimální jízdní vlastnosti – ocení je mnoho řidičů hledajících dobrý model ze středního segmentu.

Kleber Krisalp HP3

Poslední zimní pneumatikou, na kterou se zaměříme, je Kleber Krisalp HP3 – oblíbený model, který se často účastní testů a zaujímá v nich vysoké pozice. Jedním z nejzajímavějších řešení jsou v tomto případě drážky ve tvaru V. Jejich úkolem je účinně odvádět sníh, bláto a vodu z kol a zamezit tak smyku. Neméně důležitá je zimní směs na bázi elastomerů, výrazně ovlivňující přilnavost pneumatiky.

Zdroj: Redakce, ADAC