Nejlehčí e-koloběžka na světě. Složíte ji do velikosti papíru A4. Pokud nemáte více než 100 kilo, uveze vás

Přidat na Seznam.cz

Ve složeném stavu je e-koloběžka Arma vysoká jako stoh papíru A4 a na jedno nabití ujede až 15 km.

Koloběžka do tašky

Představte si e-koloběžku, která je tak kompaktní, že se bez námahy vejde do aktovky. Nebo spěcháte na letiště, abyste stihli let na koloběžce, ale můžete si ji vzít do příručního zavazadla a po přistání pokračovat v jízdě v jiném městě.

To jsou jen některé z možností využití, které slibuje koloběžka, jež je podle svých vývojářů nejmenší a nejlehčí e-koloběžkou na světě. Ve složeném stavu je e-koloběžka Arma 210 mm široká, 297 mm dlouhá a 96 mm vysoká. To je asi 10 listů papíru A4 naskládaných na sebe. A váží jen asi 4,5 kg.

Skupina inženýrů společnosti umožnila tuto kompaktní velikost vynálezem unikátního skládacího mechanismu využívajícího více pantů namísto běžného systému s jedním pantem.

Uveze až 100 kg, dojede až 15 km a nabije se za dvě hodiny

Je malá, ale mocná –  maximální hmotnost jezdce může být až 100 kg. Přechod z režimu přenášení do režimu jízdy se podle společnosti uskuteční během pouhých několika sekund, což je ideální pro dojíždění. Využívá vyměnitelné baterie, které mohou pohánět motor o výkonu 250 wattů (W). Baterii plně nabít během dvou hodin. Na jedno nabití dokáže ujet 11 až 14 km a maximální rychlost je 24 km/h.

Na trhu už letos

Elektrokoloběžka Arma je stále ve vývoji a její uvedení na spotřebitelský trh je plánováno na léto 2024.

Zdroj: Euronews