Název Lamborghini Huracán končí. Nově se bude jmenovat Temerario

Přidat na Seznam.cz

Jméno Huracán se po skončení výroby tohoto sportovního vozu poroučí a nahradí ho název Temerario, informuje portál Carmag.

Oznámení nástupce modelu Lamborghini Huracán s názvem Temerario je významným milníkem v historii italské automobilky, a to z mnoha důvodů.

Temerario – bezohledný

Očekává se, že Temerario jako jediný čerstvý přírůstek do modelové řady Lamborghini zdědí štafetu po modelu Huracán, ale zdá se, že toto pojmenování jde proti proudu. Zajímavé je, že název Temerario znamená v překladu ,,bezohledný“, což naznačuje odklon od konvencí. Očekává se, že Lanzador bude debutovat do konce desetiletí jako první čistě elektrický vůz.

Hybridní motor

Pokud jde o pohonné ústrojí, očekává se, že Temerario dostane hybridní pohonnou jednotku V-8, která nahradí ikonický motor V-10. Možnosti sahají od adaptace plug-in hybridního systému SUV Urus až po využití výkonného 3,8litrového osmiválce z hyperautomobilu SC63 Le Mans, ale zatím není jisté, co Lamborghini pro pohon novinky použije.

Očekává se, že se model objeví v showroomech již koncem roku, a motoristický svět může v následujících měsících očekávat podrobnosti týkající se tohoto modelu.

Zdroj: Carmag