Nadcházející Tiguan 2024 od Volkswagenu. Více prostoru, nový design a návrat fyzických tlačítek

Přidat na Seznam.cz

Volkswagen se nedávno představil na veletrhu IAA Mobility v Mnichově a přinesl s sebou spoustu zajímavých novinek. Mezi nimi byly nové modely, jako Passat Variant a ID. GTI. Nicméně, jeden model téměř unikl pozornosti – maskovaný prototyp třetí generace Tiguanu. Ačkoli byl tento prototyp představen ve verzi R-Line, což je jedna z nejdražších verzí, které si budete moci pořídit, skrývá v sobě několik zajímavých změn a inovací.

Nový Tiguan 2024 se bude pyšnit několika klíčovými změnami ve svém designu a technologiích. Jednou z hlavních novinek je zvětšení rozměrů. Bude delší o 32 mm a vyšší o 5 mm než jeho předchůdce. Přestože šířka a rozvor zůstanou stejné, nový Tiguan bude praktičtější s nákladovým prostorem nabízejícím 648 litrů, což je o 33 litrů více než u předchozího modelu. Tato změna poskytne více prostoru pro cestující v interiéru, ať už vpředu nebo vzadu, kde budou mít více místa nad hlavou, jak píše Motor1.

Jedním z viditelných designových zlepšení je návrat k fyzickým tlačítkům na volantu. Toto rozhodnutí bylo přijato po kritice, kterou působila předchozí verze s dotykovými tlačítky. Toto změněné ovládání se bude objevovat i u faceliftu Golfu, který je plánován na příští rok.

Motorová nabídka nového Tiguanu bude těsně spjata s novým Passatem, stejně jako s připravovanými modely Škoda Superb a Kodiaq. Tato vozidla jsou pravděpodobně jedny z posledních, které budou postaveny na platformě MQB, protože Volkswagen se postupně zaměřuje na elektromobily.

Zajímavostí je, že nový Tiguan 2024 byl nedávno zachycen bez kamufláže při natáčení reklamního videa ve slovinské Lublani, přestože byl na veletrhu IAA Mobility prezentován stále v maskované podobě. Tato záhadná taktika má zřejmě za účel udržet napětí a tajemství kolem nového modelu.

V současné době se také objevily informace o zrušení sedmimístné verze Tiguanu, a to kvůli uvolnění místa pro třímístný Tayron, který je potvrzen pro Evropu. Tayron je méně známou značkou, která se v současné době montuje pouze v Číně ve společném podniku FAW-Volkswagen, ale příští generace tohoto globálního modelu bude vyráběna ve Wolfsburgu.

Vzhledem k těmto změnám a inovacím je nadcházející Tiguan 2024 jedním z nejočekávanějších modelů automobilového světa. Jeho větší rozměry, praktičtější interiér a technologické vylepšení slibují, že tento crossover si udrží svou pozici na trhu a přinese řidičům ještě lepší zážitek z jízdy.

Zdroj: Motor1