Na přejezdu uvízne tahač s 23tunovým nákladem a blíží se vlak! Jak tohle dopadne?

Přidat na Seznam.cz

Co se stane, když návěs s nadměrným nákladem uvízne na kolejích? Existuje několik možných scénářů, ale v tomto případě došlo k nejhoršímu – vlak narazil do kamionu. Naštěstí se nikomu nic nestalo, ale pohled to byl jistě pěkný, píše server Thenationupdate.com.

Na sociálních sítích se šíří toto nové video, které ukazuje těžce naložený návěs sražený na kolejích ve Fabensu v Texasu. K nehodě došlo 9. října, kdy kamion táhnoucí návěs Lowboy uvízl na kolejích asi na deset minut. Nikdo nedokázal dostatečně rychle zareagovat a do návěsu nakonec narazil vlak rychlostí asi 80 kilometrů za hodinu.

Na videu je zachycen okamžik, kdy vlak přijížděl a několik lidí na něj mávalo ve snaze signalizovat, že je před nimi překážka. To samozřejmě příliš nepomohlo a vlaková souprava narazila do přívěsu, který údajně převážel náklad o hmotnosti 22 670 kg. Při pohledu na to, jak byl tento náklad odhozen jako kartonová krabice, je šílené, že vážil téměř 23 tun. Lokomotiva vlaku údajně vykolejila, ale zůstala stát. Návěs byl naopak zcela zničen.

Je třeba zdůraznit, že na místě už byla policie, která se snažila zabránit větší nehodě. Pravděpodobně nebylo možné upozornit provozovatele vlaku dříve a přimět je, aby vlak zastavili, ale aspoň bylo okolí křižovatky bez lidí a dalších vozidel.

Zdroj: Thenationupdate.com, ViralHog