MV Agusta Enduro Veloce je terénní rallye stroj se zvukem sportovní motorky

Přidat na Seznam.cz

Italský výrobce motocyklů MV Agusta má prostě něco do sebe. Společnost prostě vyrábí jednu pecku za druhou a její nejnovější výtvor není jiný.

Technické parametry

Enduro Veloce se nese ve stejném duchu jako Multistrada V4 RS od Ducati, protože MV Agusta je terénní grand-touringový vůz, který je však upraven tak, aby upřednostňoval výkon a výkonnost. Srdcem stroje je tříválec o objemu 931 cm3 s výkonem 124 koní a točivým momentem 75 Nm. Tento krouťák možná nezní jako mnoho jiných, ale vzhledem k aspiracím na dvousportovní motor si MV Agusta dala záležet na tom, abyste 85 % tohoto točivého momentu získali již při 3 000 otáčkách za minutu. Dost pro zábavu v terénu.

Převodovka MV s elektronickým řazením (EAS) umožňuje řazení nahoru i dolů po rovině, přičemž ji lze celou ještě kompletně vyjmout z motocyklu přes pravou stranu motocyklu.

Model Enduro Veloce využívá přední i zadní odpružení dodávané společností Sachs, přičemž vpředu je 48mm vidlice s nastavitelnou kompresí, odskokem a předpětím. Zatímco zadní tlumič má nastavení předpětí. Vpředu zastavují rotory Brembo dvojité třmeny Stylema, vzadu je dvoupístkový třmen.

Zvuk jsou emoce

Jako u každé MV Agusty věnovala značka zvláštní pozornost tomu, jak motocykl zní. Zvuk Enduro Veloce přenáší vzrušení díky výfukovému systému doplněnému o bypass, jehož otevřený ventil vytváří zvuk bližší replice Superbiku než dobrodružnému motocyklu. Pro větší duši je však k dispozici sportovní výfuk.

Dokonalý design

Kde však Enduro Veloce skutečně září, je jeho design. Všechno na motocyklu křičí MV Agusta. Linie, barevné provedení a celková prezentace vyžadují jsou prostě dokonalé.

Zdroj: RideApart