Mikropodvádění ve vztahu. Může se to stát i vám, buďte na pozoru
Zakrývání telefonu, flirtování a mnohem víc. Našla jste v tom svého přítele? Možná vás mikropodvádí. Konfrontujte ho dřív, než bude pozdě!
Podvádění je činnost, kterou u naší drahé polovičky nechce nejspíš nikdo zažít. Nejen, že podváděním může člověk ztratit důvěru, ale také může úplně ztratit toho druhého člověka. Většina z nás přitom touží po lásce, která bude ideálně trvat až do konce života. Bohužel ne vždy jde všechno podle našich představ, a tak se může stát, že své polovičce přijdete na mikronevěru. Jak se taková nevěra projevuje a jaký je rozdíl oproti nevěře klasické? Čtěte dál!
Je to podvod, nebo ne?
Ne vše je vždy v životě na první pohled jasné, a tak ani mikropodvádění nemusíte na první pohled odhalit. Může vám sice napovědět intuice, ale v tomto případě se nejedná o činy, které jsou podobné klasickému podvodu. Proto nemusí být na první pohled jasné. Nejedná se totiž o podvod fyzický, ale spíše emocionální. Seznamovací koučka Melanie Schilling definuje mikropodvádění jako „sérii zdánlivě malých akcí, které naznačují, že se člověk emocionálně nebo fyzicky soustředí na někoho mimo jeho vztah“.
Pro začátek je nutné dodat, že v rámci emocionálního podvodu je poměrně složité určit jasné hranice. Co je pro jednoho klasická přátelská interakce může pro jiného znamenat jasný red flag. Jestliže máte problém se s vaší polovičkou na těchto mantinelech shodnout, bylo na místě si je vytyčit. Můžete totiž předejít konfliktům kvůli podezření z nevěry. Mikropodvádění je totiž zrádné v tom, že vás přítel ještě nepodvedl, ale možná se to v budoucnu chystal udělat.
Znaky mikronevěry
Abyste si dokázali pořádně představit, co je pod mikropodváděním myšleno, přinášíme jejich nejčastější typy.
Zakrývání telefonu
Už se vám někdy stalo, že se vaše polovička podezřele usmívala do telefonu? Nebo že před vámi skrývala telefon, když jste k němu přišli? Pokud ano, tak zbystřete. Může totiž jít o jeden ze znaků mikronevěry.
„Pokud se ovšem nejedná o něco tajného, neměl by mít partner problém s vámi otevřeně komunikovat a sdělit vám, proč nemůže dlouhodobě odlepit oči od displeje telefonu,” dodává portál flowee.cz. Výjimkou snad může jenom být to, že pro vás chystá narozeninové překvapení.
Změna chování
Jestliže se váš partner začíná chovat nějak jinak, mějte oči na stopkách. Změny v chování mohou být jedním z ukazatelů mikronevěry. Může se jednat jak o negativní, tak i pozitivní změnu v chování. Náhlé změny totiž mohou poukazovat na fakt, že ve vztahu už není spokojený a hledá štěstí jinde.
Snižování intimity
Se změnou chování souvisí i snižování intimity. Váš partner vás sice fyzicky nepodvádí, ale za to už vám neprojevuje lásku tak, jako dřív. Pokud se z vašeho vztahu vytratily doteky, polibky nebo jiné projevy náklonnosti, je něco špatně. Jestliže z vašeho partnera místo hřejivé lásky cítíte spíš chlad, nepřehlížejte to. Něco se pravděpodobně děje.
Flirtování
Úsměvy a letmé dotyky – to je přesně ten druh flirtu, který je velice podezřelý. Pokud má váš přítel v práci novou kolegyni, se kterou se hodně směje a ona se ho pořád letmo dotýká, něco tu nehraje. Samozřejmě, může být jen zdvořilý, ale kolegyně si tyto signály může vyložit jinak. Pokud přistihnete přítele, že flirtuje s jinou ženou, zakročte.
Co dělat, když mě přítel mikropodvádí?
Jestli jste ve výše uvedených případech našla chování svého přítele, bylo by vhodné si s ním promluvit. Konverzace na toto téma může být však poměrně složitá, protože se nejedná o přímé podvádění. Partnerovi proto dejte prostor, aby se k této situaci nejprve sám vyjádřil. Zkuste vše nejdříve vyřešit v klidu. Pamatujte na to, že to co se vám jako mikronevěra zdát může, jiným nemusí. To však ale neznamená, že je takové chování v pořádku a můžete ho smést ze stolu, jakoby nic.
Zdroje: zeny.cz, marianne.cz, flowee.cz