MG Cyberster: Čínské kabrio se odhaluje v Evropě. Má 510 koní a dveře vzhůru!

Přidat na Seznam.cz

MG Cyberster v produkční podobě je tu. Představeno na ženevském autosalonu, znamená skutečné překvapení vůči běžným představám o elektrických, potažmo čínských autech. Ukazuje, že elektromobily mohou nabídnout mnohem více než jen efektivitu a ekologičnost.

MG Cyberster není jen dalším elektrickým vozidlem. Je to roadster, který v sobě snoubí výkon, design a inovativní technologie. Scénické (vzhůru se otevírající) dveře a čtyři obrazovky v kokpitu přidávají na exkluzivitě a jedinečnosti tohoto modelu.

Technické specifikace a cena

0-100 km/h za 3,2 sekundy: Díky dvěma motorům a pohonu všech kol nabízí Cyberster výkon 510 koní a baterii o kapacitě 77 kWh, což mu umožňuje dojezd 277 mil (přibližně 446 km) podle normy WLTP.

Verze s pohonem zadních kol: Pro ty, kdo dávají přednost klasickému uspořádání, je k dispozici také verze s jedním motorem a pohonem zadních kol, která zrychluje z 0 na 100 km/h za 5,2 sekundy.

Ceny budou oznámeny koncem března, s plánovaným uvedením na trh v létě 2024. Očekává se, že cena za verzi s jedním motorem se bude pohybovat těsně pod hranicí 60 000 liber, což je zhruba 1 800 000 Kč. Tím míří třeba proti BMW Z4.

Kabina Cybersteru je vybavena trojitým displejem pro řidiče a dalším displejem pro klimatizaci a zábavu. Plátěná střecha se skládá za 10 sekund a nezabere žádné místo v zavazadlovém prostoru.

Dědictví, design a interiér

I když je MG nyní ve vlastnictví Číny, design Cybersteru byl navržen týmem vedeným Britem Carlem Gothamem v Londýně. Rovněž první fotky a ceny jsou britské. Tato skutečnost připomíná bohaté dědictví značky MG, které je nyní propojeno s moderními technologiemi a inovacemi.

Cyberster není jen dalším novým modelem, je to oslava stoletého odkazu MG a jeho britských kořenů se spoustou klasických roadsterů. A také odvážným krokem vpřed, který ukazuje, že elektrická vozidla mohou být stejně vzrušující jako jejich benzinové protějšky.

Zdroj: MG